بازدید از منشور بازالتی ماکو

بازدید از منشور بازالتی ماکو

منشور بازالتی ماکو که براثر انجماد گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است و در میان مردم محلی منطقه با نام ایلان درسی مشهور است در زمره یکی از طبیعی ترین و بی نظیرترین منشورها در تمام جهان قرار دارد

شرایط آب و هوایی شهرستان ماکو و همچنین وجود رودخانه های متنوعی که در این شهر وجود دارد موجب پدید آمدن دره های فراوانی در این منطقه شده که به یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری نیز تبدیل شده است و هر ساله گردشگران زیادی به منظور از دیدن از این جاذبه های طبیعی به این شهر سفر می کنند. یکی از دره های زیبای ماکو که به دلیل تحولات زمین شناسی پدید آمده است دره بازالتی نام دارد که تراشه های زیبا و طبیعی را در این دره پدید آمده چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند. در ادامه این مبحث قصد داریم منشور بازالتی ماکو را به شما معرفی کنیم لذا دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جاذبه دیدنی با ما همراه باشید.


معرفی منشور بازالتی ماکو
منشور بازالتی ماکو که براثر انجماد گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است و در میان مردم محلی منطقه با نام ایلان درسی مشهور است در زمره یکی از طبیعی ترین و بی نظیرترین منشورها در تمام جهان قرار دارد که در 25 کیلومتری شهر در مسیر جاده ماکو به چالدران واقع شده است.


 

ساختار منشور بازالتی ماکو
ساختار این دره صخره ای به صورت ستون های چند وجهی است که در زمان سرد شدن گدازه های آتشفشانی  به دلیل انقباض سنگ ها دچار شکستگی شده و این پدیده زیبا ایجاد شده است. ساختار هندسی دقیق این جاذبه طبیعی به گونه ای است که زمانی که فرد به آن نگاه می کند به شک می افتد که شاید این پدیده ساخته دست بشر باشد. در این دره گونه های نادری از جانوران زندگی می کنند و پوشش گیاهی بی نظیری از قبیل دره و درختچه ها در بالای این منشورها به چشم می خورد و جلوه زیبایی طبیعت را نمایش گذاشته است.اما زیبایی این دره بی نظیر تنها مختص به روز نبوده و در شب نیز می توانید ستارگان و راه شیری را در آسمان آن مشاهده کنید و مجذوب این زیبایی نظام هستی شوید.
از دیدنی های دیگر ماکو پیشنهاد می کنیم حتما از کلیسای گئورک مقدس نیز دیدن فرمایید.


 

اجاره اقامتگاه در شهرستان ماکو
شهرستان ماکو به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی فراوان هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور می باشد از این رو به منظور رفاه حال آنان اقامتگاه ها و سوئیت هایی در داخل و خارج از شهر احداث شده است که گردشگران می توانند با اجاره اقامتگاه هر چند روز را که تمایل دارند از زیبایی های این شهر دیدن و لذت ببرند.

 
 مطالب مشابه