آشنایی با دره لیتوان از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی

آشنایی با دره لیتوان از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی

دره لیتوان که بومیان منطقه آن را با نام لوان دره سی می شناسند به دلیل برخورداری از رودخانه و چشمه های جوشان و درختان تنومند و زیبا به یکی از تفرجگاه های طبیعی تبریز تبدیل شده است .

اگرچه اغلب مردم ایران با نام روستای لیتوان به دلیل پنیرهای معروفی که در این منطقه تولید می شود آشنا می باشند، اما لازم است که بدانید که این روستا در زمره یکی از مکان های زیبا و بی نظیر از نظر چشم اندازهای طبیعی و جاذبه های گردشگری قرار دارد. طبیعت زیبای دره لیتوان که در دامنه کوه سهند واقع شده است با وجود رودخانه پرآبی که از میانه آن می گذرد آن را به یکی از عجایب طبیعی در این منطقه تبدیل کرده است. در ادامه این مبحث قصد داریم شما را با دره لیتوان یکی از جاذبه های بی نظیر و دیدنی در منطقه لیتوان آشنا کنیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.


معرفی دره لیتوان
دره لیتوان که بومیان منطقه آن را با نام لوان دره سی می شناسند به دلیل برخورداری از رودخانه و چشمه های جوشان و درختان تنومند و زیبا به یکی از تفرجگاه های طبیعی تبریز تبدیل شده است 
این دره زیبا که لقب دره بهشت را به آن داده اند هر ساله توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند که این امر موجب شده تا به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری در استان آذربایجان شرقی تبدیل شود. جالب است که بدانید در دو سمت آب خنک و گوارای رودخانه لیتوان که از میان دره می گذرد چشمه های آب گرمی که از بقایای آتشفشان خاموش کوه های سهند است وجود دارد که در زمره غنی ترین آب های زیرزمینی این منطقه به شمار می آیند.
در ادمه سفر خود در شهر تبریز، پیشنهاد میکنیم از زیبایی های روستای اسنجان نیز دیدن فرمایید.


پوشش گیاهی دره لیتوان
علاوه بر زیبایی های بی نظیر، این دره از نظر پوشش های گیاهی نیز بسیار مورد توجه علاقمندان به طب سنتی قرار گرفته است، گیاهان فراونی با خواص دارویی در این دره به صورت طبیعی و خودرو رشد می کنند که از آن جمله می توان به گونه هایی از قبیل پونه، بابونه، قارچ و... اشاره کرد، که شاید یکی از مهم ترین دلایل معروف شدن پنیر این منطقه تغذیه دام ها از همین پوشش گیاهی تمیز باشد. علاوه بر این مزارع سرسبز و باغ های میوه ای که در این دره پرورش یافته اند بیش از پیش بر زیبایی منطقه افزوده است.


اجاره اقامتگاه در منطقه لیتوان
با توجه به این که دره لیتوان و روستاهای اطراف آن در زمره تفرجگاه های گردشگری استان آذربایجان شرقی قرار دارند لذا به منظور رفاه حال مسافرانی که به این منطقه سفر می کنند اقامتگاه ها و سوییت هایی را در نظر گرفته اند از این رو برای سفر چند روزه به دره لیتوان نگران اجاره اقامتگاه در منطقه نباشید.
پس از اطمینان از اقامت، پیشنهاد میکنیم برای صرف غذا حتما با مرکز غذای خانگی کندو تماس گرفته تا مزه واقعی غذا های محلی را بچشید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)

آذربایجان شرقی، اسکو

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات