هر آنچه که درباره سفر به دره گلستان سرعین باید بدانید

هر آنچه که درباره سفر به دره گلستان سرعین باید بدانید

دره گلستان در قسمت های شرقی و در ارتفاعات کوه سبلان قرار گرفته و در هر فصل شگفتی های طبیعی منحصر به فرد خود را دارد. در دامنه سبلان با وجود آب و هوای سرد و کوهپایه ای میتوانید گلهای بهاری و سرسبزی شگفت آوری را مشاهده کنید. حتی در فصل گرم تابستان هوای این منطقه همچنان خنک و مطبوع است و میتوانید از تماشای گلهای بهاری زیبا و چمنزار ها لذت ببرید.

دره گلستان که از آن به عنوان دره قزل گل لر و همچنین دره آلوارس نیز یاد میشود، از دره های شرقی سبلان و از عریض ترین و زیباترین دره های استان اردبیل بوده و در شمال غرب / جنوب شرق اردیبل واقع شده است. این دره، جزو دره های شرقی رشته کوه سبلان دسته بندی میشود که از شمال غرب به جنوب شرق کشیده شده است و همچنین دریاچه های یخچالی متعددی نیز در آن وجود دارند. دره گلستان بسیار سرسبز بوده و دارای منظره ای چشم نواز و کم نظیر است.

 

 

در این دره یک چشمه آب گرم معدنی وجود دارد که البته فاقد استخر است. همچنین چشمه و آبشار گورگور نیز در این دره واقع شده است که با بازدید از دره گلستان، میتوانید این چشمه بی نظیر را نیز مشاهده کنید و لذت ببرید. بهترین فصل برای سفر به این منطقه تابستان و بهار است.

 

 

همچنین گونه های حیوانی متعددی نظیر خرس، گراز، قوچ، کبک و میش نیز در این منطقه زندگی میکنند. جاده ای نیز در این دره در حال احداث است که دره گلستان را به سرعین و روستای آلوارس میرساند.

 


دره آلوارس با وجود مجموعه تفریحی و گردشگری پیست آلوارس و منظره های کم نظیر و چشم نواز، یکی از محبوب ترین مناطق در شهر سرعین است که سالانه پذیرای هزاران گردشگران از اقصی نقاط کشور میباشد. از آنجایی که این دره فاصله ی اندکی با روستای آلوارس دارد، به عنوان روستای آلوارس نیز معروف است. همچنین از طرفی دیگر اهالی و بومیان این منطقه این دره را به عنوان دره قزل گل لر میشناسند که به معنای آبگیر های طلایی است و آن هم به این دلیل است که در طول روز آبگیر های دره گلستان با وسعت زیاد خود در زیر نور آفتاب میدرخشند و منظره ای بی نظیر به وجود میاورند.

 

 

دره گلستان در قسمت های شرقی و در ارتفاعات کوه سبلان قرار گرفته و در هر فصل شگفتی های طبیعی منحصر به فرد خود را دارد. در دامنه سبلان با وجود آب و هوای سرد و کوهپایه ای میتوانید گلهای بهاری و سرسبزی شگفت آوری را مشاهده کنید، حتی در فصل گرم تابستان هوای این منطقه همچنان خنک و مطبوع است و میتوانید از تماشای گلهای بهاری زیبا و چمنزار ها لذت ببرید.

 


امکانات رفاهی نظیر هتل های مختلفی نیز در این منطقه قرار دارند که میتوانید اتاق هایی در آنها اجاره کرده و چند روز در دره گلستان بمانید.

 مطالب مشابه