گردشگاه چشمه زنه هفشجان را بهتر بشناسید

گردشگاه چشمه زنه هفشجان را بهتر بشناسید

گردشگاه چشمه زنه هفشجان در دامنه کوه جهان بین قرار دارد، این کوه در نزدیکی روستای قدیمی شمس آباد است. فاصله کوه جهان بین با روستای شمس آباد 30 کیلومتر می باشد.

به دنبال یک مکان عالی برای گذراندن یک روز آرام هستید؟ ما به شما کمک خواهیم کرد. گردشگاه چشمه زنه هفشجان بهترین مکان برای گذراندن روزی مملو از آرامش است. گردشگاه چشمه زنه در استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. چشمه زنه را بیشتر مردم بختیاری می شناسند، اگر می خواهید به دیدن این چشمه بروید، حتما راهنمای سفر را به خوبی مطالعه کنید.

 

موقعیت گردشگاه چشمه زنه
قبل از سفر باید مقصد خود را بشناسید، ما در این بخش موقعیت مکانی گردشگاه چشمه زنه هفشجان را برای شما شرح می دهیم. این چشمه و گردشگاهش در 20 کیلومتری مرکز استان چهارمحال بختیاری قرار دارند، البته فاصله گردشگاه با هفشجان کمتر 2 کیلومتر است. این چشمه از دامنه کوه جهان بین جاری می شود و بهترین مکان برای طبیعت گردی است. گردشگاه چشمه زنه تنها مکان با ارزش منطقه هفشجان در استان چهارمحال بختیاری نیست، مکان های تاریخی با ارزش دیگری نیز در هفشجان وجود دارند، از جمله این مکان ها می توان به دشت لاله های واژگون، زیارتگاه شاه منظر، و تپه های اسکندریه اشاره کرد. گردشگاه چشمه زنه سالانه میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است. قدمت برخی از آثار تاریخی هفشجان به هزار سال می رسد.


منشا چشمه گردشگاه
گردشگاه چشمه زنه هفشجان در دامنه کوه جهان بین قرار دارد، این کوه در نزدیکی روستای قدیمی شمس آباد است. فاصله کوه جهان بین با روستای شمس آباد 30 کیلومتر می باشد. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، حتما از این منطقه بکر دیدن کنید. اگر این کوه را فتح کنید، می توانید بخش های وسیعی از استان را از بالا ببینید. چشمه زنه تنها چشمه این کوه نیست، چشمه های دیگری نیز از این کوه جاری می شوند. اطراف چشمه زنه و کوه جهان بین بسیار سرسبز و بکر است، ما به عنوان یک راهنمای ایران گردی، این چشمه و گردشگاه بی نظیرش را به شما پیشنهاد می دهیم. برخی از مردم هفشجان این منطقه را با نام هزار چشمه یا مرغ هزار خانی می شناسند. در اطراف این چشمه و گردشگاهش هزاران درخت کهنسال وجود دارد که نشان از قدمت منطقه می باشد.

 

سدی که بر روی چشمه گردشگاه احداث شده
گردشگاه چشمه زنه هفشجان به دلیل آب و محیط سرسبز، محل زندگی بسیاری پرندگان و حیوانات است. البته تنها حیوانات و پرندگان نیستند که از این چشمه سود می برند، مردم هفشجان برای تامین آب زمین های کشاورزی خود بر روی چشمه سدی را احداث کرده اند. فاصله این سد تا مرکز استان 20 کیلومتر، و تا شهر هفشجان 3 کیلومتر است. امروزه آب این چشمه به عنوان آب معدنی به شهرهای دیگر فرستاده می شود. سدی که بر روی چشمه احداث شده است از جنس خاک و رس می باشد. برای اقامت خود در هفشجان می توانید به ویلاهای اجاره ای اطراف منطقه مراجعه کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)
خانه سنتی گل صنم (هفشجان، چهارمحال بختیاری)

چهارمحال بختیاری , هفشجان ,...

خانه با حیاط مشترک

روستایی

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 280,000
آخر هفته: 330,000
تومان
جزئیات