معرفی جاذبه گردشگری کوه سلطان یعقوب نقده

معرفی جاذبه گردشگری کوه سلطان یعقوب نقده

گردشگاه طبیعی سلطان یعقوب وسعت بسیارزیادی دارد و امروزه به محل تلاقی آب هفت چشمه را به صورت حوضی بزرگ طراحی کرده اند و در اطراف ان نیز پیاده روهای متعددی تعبیه شده است


شهرستان نقده که در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است از نظر قدمت تاریخی با توجه به آثاری که در آن کشف شده است نشان از سکونت اقوام مختلفی مانند مادها و مانناها در این منطقه را دارد.
اما این شهر باستانی و تاریخی دارای چشم اندازهای طبیعی و زیبایی نیز می باشد که موجب شده هر ساله گردشگرانی زیادی به این منطقه سفر کنند و در کنار بازدید از آثار تاریخی به جا مانده از تفرجگاه ها و طبیعیت زیبای آن نیز دیدن کنند. در ادامه این مبحث قصد داریم کوه سلطان یعقوب یکی از چشم اندازهای طبیعی و بکر نقده را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید.


معرفی کوه سلطان یعقوب 
کوه سلطان یعقوب در 5 کیلومتری نقده و در نزدیکی روستای بالقچی واقع شده است و یکی از زیباترین کوهستان های استان آذربایجان شرقی محسوب می شود. این کوهستان زیبا بسیار مورد توجه کوهنوردان منطقه می باشد و علاوه بر این دارای چشم اندازی بی نظیر می باشد که چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند. آب هفت چشمه مختلف در این کوهستان با هم در نقطه ای تلاقی می شوند و در نهایت یک چشمه بزرگتر و زیباتر را پدید می آورند که این امر موجب شده تا نام این منطقه به هفت چشمه نیز معروف شود.
پیشنهاد میکنیم حتما از گردشگاه یئدی گوز نیز دیدن فرمایید.


 


گردشگاه سلطان یعقوب
گردشگاه طبیعی سلطان یعقوب وسعت بسیارزیادی دارد و امروزه به محل تلاقی آب هفت چشمه را به صورت حوضی بزرگ طراحی کرده اند و در اطراف ان نیز پیاده روهای متعددی تعبیه شده است تا گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند به راحتی بتوانند به آب این چشمه دسترسی داشته باشند.
در بازدید از شهرستان نقده دیدن موزه حسنلو را به هیچ عنوان از دست ندهید.


 
امکانات رفاهی گردشگاه سلطان یعقوب
در این تفرجگاه طبیعی آلاچیق های زیبایی را برای استراحت موقت گردشگران در نظر گرفته اند و از سوی دیگر در داخل کوهستان نیز امکان چادرزنی نیز برای مسافران و دوستداران طبیععت فراهم شده است. همچنین در کوهستان سلطان یعقوب امکانات رفاهی برای روزهای برفی نیز در نظر گرفته شده است و دوستداران ورزش تفریحی اسکی می توانند در فصل زمستان به این منطقه سفر کرده و از طبعیت زمستانی آن نیز لذت ببرند.


 


اجاره اقامتگاه در نقده
با توجه به این که شهر نقده در زمره شهرهای توریستی قرار دارد و هرساله افراد زیادی به این منطقه سفر می کنند لذا هتل ها و اقامتگاه هایی  به منظور رفاه حال گردشگران و توریست ها در این شهر احداث شده است، از این رو گردشگران هیچگونه دغدغه ای برای اجاره اقامتگاه در شهر نقده را نخواهند داشت.مطالب مشابه