راهنمای بازدید از مجتمع آبدرمانی آخارباخار مشگین شهر

راهنمای بازدید از مجتمع آبدرمانی آخارباخار مشگین شهر

مشگین شهر دارای سایت های متعدد پاراگلایدر و همچنین طولانی ترین پل معلق خاورمیانه است که بازدید از آن را به هر فردی پیشنهاد میدهیم. آبگرم آخارباخار که در گذشته به نام "آخارباخار دودو" شناخته میشد، در قسمت شرقی منطقه گردشگری قینرجه و مابین این مجتمع، ایلاندو و موئیل سویی قرار گرفته است.

مشگین شهر که بسیاری از افراد از آن به عنوان قطعه ای از بهشت یاد میکنند، با قرار گرفتن در ارتفاعات بالا و نزدیکی به کوه بزرگ و باشکوه سبلان که 4811 متر ارتفاع دارد، از طبیعتی بسیار بکر، زیبا و دلنشین برخوردار است که آب و هوای مطبوع و ملایم آن نیز باعث جلا دادن به روح شما میشود. بهترین زمان برای سفر به مشگین شهر فصول تابستان و بهار هستند، زیرا در پاییز و زمستان هوا بسیار سرد است.

 

 

بیش از 10 چشمه آبگرم طبیعی و معدنی و همچنین یازده مجتمع آبدرمانی در مشگین شهر وجود دارند که مجتمع آبدرمانی آخارباخار که در این مطلب به معرفی آن میپردازیم نیز یکی از آنها است. همچنین ناگفته نماند که گردشگاه های طبیعی بی شماری نیز در این شهر وجود دارند که از بین آنها میتوان به جنگل ها، بیشه ها، رودخانه ها، آبشار ها و... اشاره کرد. ناگفته نماند که بیش از ششصد آثر تاریخی و باستانی نیز در مشگین شهر وجود دارند.

 

 

مشگین شهر دارای سایت های متعدد پاراگلایدر و همچنین طولانی ترین پل معلق خاورمیانه است که بازدید و عبور از آن را به هر فردی پیشنهاد میدهیم. آبگرم آخارباخار که در گذشته به نام "آخارباخار دودو" شناخته میشد، در قسمت شرقی منطقه گردشگری قینرجه و مابین این مجتمع، ایلاندو و موئیل سویی قرار گرفته است.

 

 

دبی و یا همان آبدهی چشمه "دودو" چیزی حدود 4.5 لیتر در ثانیه است و آب آن در ردیف آب های معدنی کلرو سولفات و بیکربنات دار گرم محسوب میشود که برای درمان درد های عضلانی و آرتروز و درد مفاصل و زانو، درمان درد های اعصاب، حفظ و افزایش دامنه حرکتی اندام ها، رفع محدودیت های حرکتی و یا پیشگری از آنها و همچنین افزایش حجم تنفسی و کارکرد صحیح تر ریه ها، ایجاد روحیه اعتماد به نفس و ارتقای سلامت پوست و مو توصیه میشود. مجتمع آب درمانی آخارباخار دارای دو استخر مجزا برای آقایان و بانوان است. از بین دیگر بخش های آن نیز میتوان به استخر فیزیوتراپی، جکوزی، سونای خشک و بخار، تونل باران و مه، استخر آب سرد، اتاق نمک درمانی و اتاق ماساژ اشاره کرد.

 

 مطالب مشابه