آشنایی با گنبد مینا تهران

آشنایی با گنبد مینا تهران

آسمان نمای گنبد مینا از دو بخش موزه علوم و سالن نمایش فیلم های دو بعدی و سه بعدی تشکیل شده است. موزه و گالری علوم گنبد مینا، در زمینی به مساحت هزار متر مربع ساخته شده است.

گنبد مینا یکی از آسمان نماهای ایران است که در تهران واقع شده است. این مجموعه برنامه رصد در هوای آزاد اجرا می کند که با شرکت در آن می توانید سراسر آسمان را کشف کنید. گنبد مینا یکی از بزرگترین آسمان نماهای خاورمیانه است. اگر شما نیز از علاقه مندان به علوم زمین شناسی، فیزیک و شیمی هستید جواب سوال های خود در مورد نحوه تشکیل زمین، گذشته و آینده آن را در این مکان خواهید یافت. این مجموعه دارای یک سالن نمایش نیز می باشد که فیلم های دو بعدی و سه بعدی پخش می کند. از بین تفریحات و سرگرمی هایی که در مجموعه گنبد مینا وجود دارند می توان به رصد در هوای آزاد اشاره کرد که لذت بخش ترین کاری است که می توان در این مکان انجام داد. شما می توانید هر هفته، روز سه شنبه از ساعت 7 شب تا 9 شب به صورت رایگان با مراجعه به گنبد مینا در رصدهای گروهی این مجموعه شرکت کنید و لذت ببرید.

 

همچنین بد نیست پیگیر اخبار این مجموعه باشید تا اگر شهاب باران، کسوف یا خسوفی رخ داد یا سیاره عطارد و زهره و ... در آسمان نمایان شدند با حضور در آسمان نما لذت تماشای شان به طور تخصصی و با ابزار و لوازم ویژه نصیب شما شود. آسمان نمای گنبد مینا از دو بخش موزه علوم و سالن نمایش فیلم های دو بعدی و سه بعدی تشکیل شده است. موزه و گالری علوم گنبد مینا، در زمینی به مساحت  هزار متر مربع داستان زمین و علم های مختلفی که به آن وابسته هستند را روایت می کند. اینجا مکانی برای نمایش داستان زمین است، جایی که می توان در مورد زندگی انسان های ماقبل تاریخ اطلاعات به دست آورد و با علم و جایگاه آن در میان ایرانیان بیشتر آشنا شد.

 

سالن سینمای سه بعدی گنبد مینا در وسط این سازه قرار گرفته است و موزه علوم دور تا دور آن، از قسمت های مختلف علم و دانش سخن می گوید. اینجا دانستنی ها در مورد زمین و علم به سه قسمت تقسیم شده است. در گردشی جذاب و کامل ابتدا اطلاعاتی در مورد چگونگی پیدایش زمین به دست خواهید آورد و سپس در مورد آنچه قرار است در آینده بر سر سیاره زمین بیاید مطالبی و فیلم هایی می بینید و در ادامه گردشی در فضا و آنچه در آن است و به آن ارتباط پیدا می کند، می زنید.

 

 

موزه های زیادی در تهران وجود دارند که از بین آنها موزه شهدا و موزه هنر های معاصر را می توان نام برد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات