معرفی حمام قائم ارومیه

معرفی حمام قائم ارومیه

حمام قائم در گذشته عروسی های بسیاری دیده است، داماد هایی که در این مکان برای مراسم عروسی خود حاضر شدند و نوای ساز و دوهل در درون طاق های حمام خاطراتی به یاد ماندنی در ذهن مردمان این شهر باقی گذاشته است.

ارومیه یکی از شهر های تاریخی ایران است و قدمت چند هزار ساله دارد، آثار باستانی موجود در این شهر هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، در ادامه می خواهیم یکی از مکان های تاریخی این شهر به نام حمام قائم را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

معرفی حمام قائم ارومیه
حمام قائم از قدیمی ترین آثار به جا مانده در ارومیه است، این اثر زیبا را می توان نماد تاریخی شهر ارومیه دانست، حمام قائم در بازار تاریخی ارومیه واقع شده، در این بازار چندین بنای تاریخی دیگر نیز وجود دارد، معماری بی نظیر این بازارچه چشم هر ببنده ایی را به خود خیره می کند. حجره ها، چشمه ها، طاق ها وگنبد های این بازار واقعا دیدنی و زیبا می باشند.
از دیدنی های این منطقه پارک ملت است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

معماری حمام قائم ارومیه
این حمام امروزه نیز پذیرای شما عزیزان می باشد؛ اگر به بازارقدیمی ارومیه سری زده باشید حتما تابلوی مستطیل شکل حمام قائم را دیده اید، روی این تابلو کلمه مردانه قید شده و تنها آقایان می توانند به این مکان وارد شوند، البته اگر دختر خانوم های کوچکی دارید که به تاریخ علاقه مند هستند؛ می توانید همراه خود داخل ببرید و معماری بی نظیر این بنا را به آن ها نشان دهید.
سنگ گرانیتی سفید دیوار ها و پله بسیار چشم نواز است، بساط واکسی از دیر باز تا کنون در این گرمابه وجود دارد، برای تازه کردن حس نوستالژیک خود به پاگرد دوم بروید و کفش های خود را واکس بزنید.
نوشته ای کوچک بر سر در ورودی حمام قرار دارد با این عنوان که (افراد با درآمد کم می توانند هر مبلغی که در حد توانشان بود پرداخت کنند ). حس خوب این جمله روح انسان را صیقل می دهد، در روزگاری که کسی اهمیت زیادی به مردم کم درآمد نمی دهد این خود نشانه ی فرهنگ و تمدن این شهر می باشد. کاشی های سبز و آبی تعبیه شده در سقف و کف حمام بسیار زیبا به نظر می رسد، سقف حمام گنبدی شکل بوده و طاق های آن دارای معماری بی نظیری می باشد. 
جالب است بدانید که حمام قائم در گذشته عروسی های بسیاری دیده است، داماد هایی که در این مکان برای مراسم عروسی خود حاضر شدند و نوای ساز و دوهل در درون طاق های حمام خاطراتی به یاد ماندنی در ذهن مردمان این شهر باقی گذاشته است.
مجتمع گردشگری باری (دنیز) مکانی مناسب به عنوان اقامتگاه بین راهی است.

 

 

دسترسی ساده به حمام قائم ارومیه
همانطور که در بالا نیز گفتیم حمام قائم در بازار قدیمی ارومیه قرار گرفته است، ورودی اصلی بازار نیز در خیابان بعثت می باشد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا لوکس امنیت (ارومیه)
ویلا لوکس امنیت (ارومیه)

آذربایجان غربی , ارومیه ,...

ویلا

شهرکی

تعداد اتاق : 2 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 550,000
آخر هفته: 770,000
تعطیلات: 660,000
تومان
جزئیات