تجربه ای متفاوت در منطقه گردشگری و کمپینگ اردها در سراب

تجربه ای متفاوت در منطقه گردشگری و کمپینگ اردها در سراب

منطقه گردشگری و کمپینگ اردها (Ardeha) یکی از مکان های گردشگری سراب است که آب و هوایی بی نظیر و طبیعتی شگفت انگیز دارد، علت اصلی شهرت این مکان وجود چشمه آب گرمی است که در آنجا وجود داشته و جزو آب های سولفات سدیم می باشد.

یکی از زیباترین شهر های استان آذربایجان شرقی، شهر سراب است که طبیعتی چشم نواز و خیره کننده دارد. این شهر در میان کوه های سبلان و بزقوش واقع شده و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. در ادامه با معرفی منطقه گردشگری و کمپینگ اَردِها (Ardeha) در سراب همراه شما هستیم. اگر قصد سفر به این شهر را دارید، پیشنهاد می کنیم ادامه مطالب را از دست ندهید.

 

 

معرفی منطقه گردشگری و کمپینگ اردها
منطقه گردشگری و کمپینگ اردها یکی از مکان های گردشگری سراب است که آب و هوایی بی نظیر و طبیعتی شگفت انگیز دارد، علت اصلی شهرت این مکان وجود چشمه آب گرمی است که در آنجا وجود داشته و جزو آب های سولفات سدیم می باشد. برای استفاده از این چشمه دو استخر جداگانه برای آقایان و خانم ها به سبک سنتی ایجاد شده است. 
علاوه بر این یک رودخانه بسیار زیبا از ارتفاعات بزقوش به این مکان سرازیر شده و منظره ی چشم نوازی ایجاد کرده است. همچنین وجود باغ های میوه مثل زردآلو و گردو نیز بر جذابیت این منطقه گردشگری می افزاید. سایر امکانات منطقه گردشگری و کمپینگ اردها شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی، آلاچیق، بوفه و... می باشد.


سایر مناطق گردشگری سراب
شهر سراب علاوه بر منطقه گردشگری و کمپینگ اردها، جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد که در ادامه برخی از آن ها را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد:

مسجد اسنق
این مسجد در روستای اسنق سراب واقع شده است و قدمت آن به دوران ایلخانیان بر می گردد.

کتیبه قیرخ قیزلار
این اثر تاریخی سنگ نوشته ای به خط میخی و به زبان اورارتویی می باشد و در آن به فتوحات و تصرفات ارگیشتی دوم، پادشاه اورارتو اشاره شده است. این کتیبه در روستای نشتبان و دره قراکوه واقع شده است.

پل گاودوش آباد اوغان
این پل با استفاده از سنگ و آجر ساخته شده است و قدمت آن به دوران صفویه بر می گردد، بازدید از پل گاودوش آباد اوغان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

چهار طاق ساسانی
یکی از بناهای تاریخ مهم سراب، چهار طاق ساسانی است که در گذشته به عنوان آتشکده از آن استفاده می کردند.

 

دسترسی ساده به منطقه گردشگری و کمپینگ اردها در سراب
برای بازدید از منطقه گردشگری و کمپینگ اردها باید جاده جنوب شرقی سراب را پیش بگیرید، بعد از طی کردن 20 کیلومتر به دامنه های کوه بزقوش رسیده و این مکان گردشگری و چندین باغ طبیعی بسیار زیبا را خواهید دید.

 مطالب مشابه