آشنایی با تفرجگاه تجریان ایلام

آشنایی با تفرجگاه تجریان ایلام

منطقه زیبا و بسیار چشم نواز تنگ بهشت نیز در مجاورت با تفرجگاه تجریان قرار دارد که در بین گردشگران محبوب بوده و به همین دلیل است که مسیر آن در تمامی ایام سال پر تردد و شلوغ است.

تفرجگاه تجریان واقع در منطقه مورت و بولی یکی از مکان های بسیار زیبا و آرام استان ایلام است. این تفرجگاه در مسیر جاده چوار و 20 کیلومتر پس از ایلام در منطقه مورت و بولی واقع شده است که با وجود جنگل بسیار زیبا و انبوه، زبانزد مردم بوده و بسیار معروف است. این منطقه فوق العاده با آب و هوای خوبی که دارد به عنوان ییلاق منطقه و اهالی محسوب می شود.

 

منطقه زیبا و بسیار چشم نواز تنگ بهشت نیز در مجاورت با این جنگل زیبا قرار دارد که در بین گردشگران محبوب بوده و به همین دلیل است که مسیر آن در تمامی ایام سال پر تردد و شلوغ است.

 

تفرجگاه تجریان ایلام دارای درختانی سرسبز و چشمه های آب متعدد و زلالی می باشد و از همین رو دارای آب و هوایی بسیار دلنشین و خنک است. ساکنان شهر ایلام و همچنین شهرستان های اطراف آن به دلیل وجود آب و هوایی معتدل و خوب و همچنین وجود پدیده های طبیعی نظیر درختان سرسبز و کهن سال، کوه های بلند، و رود های خروشان، این منطقه را به عنوان یک استراحتگاه و تفرجگاه جنگلی می شناسند. این منطقه دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی و پارکینگ نیز می باشد. این محل ییلاقی با آب و هوایی خنک، موقعیتی بسیار مناسب به منظور برپایی پیک نیک، کوهنوردی و عکاسی شما خواهد بود.

 

در سفر به ایلام می توانید از سایر جاذبه های طبیعی این شهر نظیر تپه‌ ورکبود و  تالاب چکر نیز دیدن کنید.مطالب مشابه