معرفی آبشار گور داغ مراغه و جاذبه های دیدنی اطراف آن

معرفی آبشار گور داغ مراغه و جاذبه های دیدنی اطراف آن

آبشار گور داغ در نزدیکی روستای چکان از توابع شهرستان مراغه قرار دارد که با توجه به نام روستا، اغلب افراد آن را با نام آبشار کوره چکان نیز می شناسند. آنچه که موجب زیبایی وصف ناپذیر آبشار گور داغ شده است، سرازیر شدن آن از ارتفاعات سهند میباشد.

اگر در فصل داغ تابستان قصد سفر چند روزه به یکی از مناطق خوش آب و هوا و خنک را دارید، ما به شما شهر مراغه را پیشنهاد می دهیم که علاوه بر هوای معتدل و خنک دارای جاذبه های گردشگری و چشم اندازهای طبیعی فراوانی نیز می باشد که می تواند خاطره ای به یاد ماندنی را در ذهنتان برای همیشه ایجاد کند. یکی از زیباترین جاذبه هایی که در سفر به مراغه توصیه می کنیم از آن دیدن کنید آبشار گور داغ است که در ادامه این مقاله به معرفی آن می پردازیم.


معرفی آبشار گور داغ
آبشار گور داغ در نزدیکی روستای چکان از توابع شهرستان مراغه قرار دارد، که با توجه به نام روستا اغلب افراد آن را با نام آبشار کوره چکان نیز می شناسند، آنچه که موجب زیبایی وصف ناپذیر آبشار گور داغ شده است، سرازیر شدن آن از ارتفاعات سهند به دره ای است که در مسیر آن قرار دارد، و موجب شده تا جلوه ای خاص به منطقه ببخشد و توجه گردشگران طبیعت دوست را به سمت خود جلب کند. نکته جالبی که لازم است در مورد این آبشار بدانید دوقلو بودن آن با ارتفاعی در حدود 9 متر است.
از دیگر آبشار های زیبای این استان می توان به آبشار ماهاران جلفا اشاره کرد که بازدید از آن نیز بسیار شگفت انگیز است.

 

موقعیت روستای چکان 
این روستا که تنها 5 کیلومتر با شهرستان مراغه فاصله دارد، در داخل دره ای سرسبز و زیبا قرار گرفته است و با توجه به اقلیم کوهستانی آن، در بهار و تابستان هوای خنک و معتدلی دارد و پذیرای توریست ها و گردشگران فراوانی است، این روستا علاوه بر جاذبه زیبای آبشار گور داغ، دارای پیشینه غنی تاریخی نیز می باشد.


دیدنی های اطراف آبشار گور داغ
در کنار دیدن از آبشار گور داغ و لذت بردن از زیبایی این جاذبه بی نظیر، می توانید از سایر جاذبه های اطراف آن نیز دیدن کنید. در نزدیکی آبشار و در روستای چکان امامزاده ای وجود دارد که قدمت آن را به دوره ایلخانیان تخمین زده اند. درختان بلند قامت گردو و بادام و چشمه های جوشان و آبشار های دیگری که در این دره قرار دارد موجب شده تا روستای چکان به عنوان یکی از دیدنی ترین و در عین حال زیباترین روستاهای آذربایجان شناخته شده باشد. از دیگر جاذبه های این منطقه، کوه آتشفشانی خاموش کوهستان سهند را نیز می توان نام برد. ارتفاع این قله حدود 3200 متر می باشد و با توجه موقعیت قرار گیری روستای چکان در دامنه آن، شما می توانید در زمان سفرتان به این منطقه در صورتی که به کوهنوردی علاقه مندید به این قله صعود کنید.
آبشار گل آخور از دیگر مکان های دیدنی این منطقه است که پیشنهاد میکنیم حتما از آن بازدید کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی هامپوئیل، سوئیت های اختصاصی (مراغه)
بوم گردی هامپوئیل، سوئیت های اختصاصی (مراغه)

آذربایجان شرقی , مراغه ,...

بوم گردی (اتاق با سرویس...

روستایی

تعداد اتاق : 4 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 410,000
آخر هفته: 460,000
تعطیلات: 550,000
تومان
جزئیات