معرفی آبشار گچان ایلام

معرفی آبشار گچان ایلام

اطراف آبشار گچان از درختان زیبای گردو پوشیده شده است و به صورت سالانه اردوهای علمی و تفریحی زیادی در آن برگزار میشود.

آبشار گچان یکی از آبشار ها و جاذبه های گردشگری استان ایلام بوده و در ابتدای جاده ایلام به سرابله و بعد از عبور از تونل بزرگ این مسیر در 15 کیلومتری شهرستان ایلام قرار گرفته است. درختان بلوط زیبای بسیار زیادی در منطقه گچان وجود دارند. این منطقه با کوه های مانشت و قلاجه همجوار بوده و در کنار دره زیبای گچان واقع شده است. در میان دره گچان چشمه ای پر آب جاری می باشد که آبشار زیبای گچان را شکل داده است. آب گوارای این چشمه به مصرف اهالی روستا های همسایه و آبیاری باغات میوه می رسد. این محل از درختان زیبای گردو پوشیده شده است و به صورت سالانه اردوهای علمی و تفریحی زیادی در آن برگزار میگردد.

 

در این منطقه که کوه های زیبا و عظیم مانشت و قلارنگ به همراه گچان به یکدیگر متصل شده اند، منظره ای فوق العاده به وجود آورده اند. این منطقه در تمامی فصل های سال به غیر از فصل زمستان بسیار شلوغ بوده و همیشه گردشگران بسیار زیادی را پذیرا است.

 

شایان ذکر است که کوه های زیبای مانشت و قلارنگ به همراه گچان در این منطقه به هم رسیده اند و منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند که نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کنند و در فصول بهار، تابستان و پاییز و حتی زمستان به خاطر دسترسی بسیار راحت آن پذیرای گردشگران و طبیعت دوستان زیادی هستند.

 

شایان ذکر است که شما با سفر به استان ایلام می توانید از سایر جاذبه های این استان نظیر آبشار پلیه ایوان و آبشار چم آو ایلام نیز دیدن کنید.مطالب مشابه