آشنایی با آبشار زیرراه بوشهر

آشنایی با آبشار زیرراه بوشهر

علت نام گذاری این آبشار همانطور که می توان حدس زد، مخفی بودن آن است! با ورود به روستای زیرراه اثری از آبشار نیست و پیدا کردن آن برای اولین بار کار آسانی نمی باشد.

از جاذبه های طبیعی استان بوشهر می توان به آبشار زیرراه اشاره کرد. روستای فوق العاده زیبای زیرراه از توابع بخش سعد آباد در 3 کیلومتری شهرستان دشتستان واقع شده است. آبشار زیرراه از به هم پیوستن چندین قنات این منطقه تشکیل شده است. به دلیل فرسایش زمین در هنگام خروج آب از بستر قنات، غاری فوق العاده زیبا و چشم نواز ایجاد شده است که شگفت آور است.

 

در گذشته از این غار استفاده بهینه میشده و در واقع به دلیل پوشش مناسب در برابر دید، کاربرد حمام عمومی برای مردم روستای زیراه و حتی روستاهای اطراف را داشته است. ریزش و روان شدن آب از آبشار باعث تشکیل دره و دشت بسیار زیبا و فوق العاده ای شده، به شکلی که سرسبزی این مکان در کنار نخلستان های منطقه منظره ای بی نظیر به وجود آورده است.

 

روستای زیرراه از سطح دریا 65 متر ارتفاع دارد. آب آبشار از یک ریزشگاه با ارتفاع 2 متر به زمین می ریزد. علت نام گذاری این آبشار همانطور که می توان حدس زد، مخفی بودن آن است! با ورود به روستای زیرراه اثری از آبشار نیست و پیدا کردن آن برای اولین بار کار آسانی نمی باشد. در واقع آبشار در زیر راه، یعنی در زیر جاده یا مسیری که به روستا می رسید واقع شده است. اگر به این روستا سفر کنید می توانید از چندین جاذبه گردشگری فوق العاده دیدن کنید. شما در این سفر آبشار، چشمه، دشت، و دره را می بینید، و از نخلستان ها و طبیعت بکر و آب و های خوب آن استفاده خواهید کرد.

 

آبشار های بسیار زیبا و دیدنی دیگری نیز در سایر استان ها وجود دارند که از بین آنها می توان به آبشار آبتاف و آبشار آما اشاره کرد.مطالب مشابه