معرفی آبشار آما ایلام

معرفی آبشار آما ایلام

در صورتی که قصد دیدن از آبشار "آما" را دارید، قبل از رسیدن به آبشار از کنار دریاچه سد ایلام عبور خواهید کرد.

آبشار "آما" از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای استان ایلام بوده که در جوار روستای آما و در پشت سد ایلام در میان دره ای قرار گرفته است که آب آن به سمت دریاچه سد ایلام در حرکت می باشد. این آبشار در روز های سرد بسیار دیدنی و جذاب است و جذابیت آن دوچندان می شود. ارتفاع آبشار آما از سطح زمین چیزی حدود 20 متر است.

 

در صورتی که به ایلام سفر می کنید، می توانید از آبشار آبتاف نیز دیدن کنید.

 

درختان زیبای انگور، بلوط و انجیر کوهی اطراف این محل سرسبز را احاطه کره اند و عبور رشته آب در میان سرخس ها و خزه ها نظر هر فردی را به سمت خود جلب می کنند. دیواره های زیر این آبشار از پرسیاوش، سرخس و خز پوشیده شده اند که منظره ای بی نظیر را به وجود آورده اند. همچنین دریاچه سد ایلام نیز بسیار زیبا و چشم نواز بوده و نظر هر بیننده ای را به خود خیره میکند. آب زلال این دریاچه پذیرای گردشگرانی است که جهت ماهیگیری، شنا و تحقیقات علمی به این منطقه سفر می کنند.

 

در صورتی که قصد دیدن از این آبشار را دارید، قبل از رسیدن به آبشار از کنار دریاچه سد ایلام عبور خواهید کرد. سدی که جهت تهیه آب شرب و صنعتی مردم ایلام ساخته شده است. دریاچه این سد فوق العاده زیبا و چشم نواز است. آب زلال این دریاچه پذیرای گردشگرانی است که جهت ماهیگیری، شنا و تحقیقات علمی به این منطقه سرازیر می شوند. در ادامه مسیر به روستای مهر و در نهایت شهر ملکشاهی می رسد.

کشور ایران در تمامی شهر های خود آبشار های زیبای زیادی دارد که از بین آنها می توان آبشار گل آخور تبریز را نام برد.     

 مطالب مشابه