معرفی آبگرم های سرعین اردبیل

منطقه ی سرعین در شمال ارستان اردبیل واقع شده و تقریبا 7 ساعت با تهران فاصله دارد و تعداد زیادی چشمه های آب گرم و سرد در همسایگی کوه آتشفشان در آن وجود دارند که البته بد نیست که بدانید آتشفشان های سبلان غیر فعال هستند. تعداد زیادی آبگرم و مجتمع های آب درمانی در این شهر وجود دارند، هر کدام از آبگرم ها دارای املاح معدنی متفاوتی هستند و از هر کدام برای درمان بیماری هایی استفاده میشود.

آبگرم های اردبیل سالانه یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران مختلف از اقصی نقاط کشور هستند و جایگاه ویژه ای بین جاذبه های گردشگری و طبیعی این شهر دارند. آبگرم های سرعین از اصلی ترین دلایل سفر بسیاری از افراد به اردبیل هستند، و البته خیلی ها برای اسکی بازی، بسیاری برای عسل معروف این منطقه و... راهی آبگرم سرعین میشوند.

 

 

منطقه ی سرعین در شمال ارستان اردبیل واقع شده و تقریبا 7 ساعت با تهران فاصله دارد و تعداد زیادی چشمه های آب گرم و سرد در همسایگی کوه آتشفشان در آن وجود دارند. بد نیست که بدانید آتشفشان سبلان غیر فعال است. تعداد زیادی آبگرم و مجتمع های آب درمانی در این شهر وجود دارند، هر کدام از آبگرم ها دارای املاح معدنی متفاوتی هستند و از هر کدام برای درمان بیماری هایی استفاده میشوند.

 

مجتمع سرعین ایرانیان نیز در این منطقه بنا شده که دارای چندین استخر آبگرم، استخر کودک و نوجوان، و همچنین سونا و جکوزی است و اتاق های ماساژ نیز در آن تعبیه شده اند. امکانات تفریحی و رفاهی دیگری نظیر سرسره آبی، رستوران، کافی شاپ و... نیز در این بخش قرار گرفته اند.

 

 

بسیاری از افرادی که به این منطقه سفر میکنند، قصد درمان بیماری هایی مانند گرفتگی عضلانی و رماتیسم را دارند. مجتمع آبگرم آفتاب سرعین دارای بخش هایی برای آقایان و بانوان است و همچنین استخر کودک، اتاق ماساژ و سونا نیز دارد.

 

در سبلان همیشه تیم پزشکی در دسترس است و به راحتی می‌توانید خدمات درمانی نیز دریافت کنید. در کل هر گونه امکانات و چیزی که فکرش را بکنید در سبلان با استاندارد های بالا و در سطح بین المللی خواهید یافت و در هیچ زمینه ای نا امید نخواهید شد!

 

 

روستای کنزق در سمت شرق سرعین است و دو کیلومتر فاصله دارد. طبیعت منحصر به فرد کنزق باعث شده خیلی‌ها اینجا توقف کنند. مخصوصاً که غارهای باستانی‌ این روستا مشهورند. روستای مردان بولاغی هم چشمه‌ ای دارد که آبش بسیار خنک است و در روزگار قدیم برای درمان کهیر از آن بهره برده میشد.

 مطالب مشابه