معرفی آبشار آسیاب خرابه جلفا

معرفی آبشار آسیاب خرابه جلفا

آبشار آسیاب خرابه و منطقه ی اطراف آن در هر فصلی از سال جذابیت ویژه ای دارد و معمولا گردشگران در فصل تابستان به این منطقه سفر می کنند، زیرا در این فصل آب و هوای این منطقه برعکس شهر های دیگر بسیار مطبوع و خنک می باشد.

آبشار آسیاب خرابه جلفا یکی از معروف ترین جاذبه های آذربایجان شرقی می باشد که در کناره ی رود ارس قرار گرفته است. همواره گردشگران زیادی برای بازدید از این آبشار زیبا به منطقه ی جلفا می روند. در ادامه به معرفی بیشتر این آبشار می پردازیم.


آشنایی با آبشار آسیاب خرابه
آبشار آسیاب خرابه یکی از جاذبه های طبیعی جلفا می باشد و چون به چندین آسیاب قدیمی و کهنه نزدیک است با این نام شناخته می شود، اهالی جلفا این آبشار را با نام خارابا دییرمان نیز می شناسند. آبشار آسیاب خرابه بیش از 15 متر ارتفاع دارد، اما چندین آبشار کوچک دیگر هم در کنار آبشار اصلی قرار گرفته اند. در نزدیکی این آبشار، کوه کیامکی واقع شده است و چشمه هایی که از آن سرازیر می شوند آب این آبشار را تامین می کنند. اگر به سمت این آبشار بروید، منظره زیبای این ابشار و طبیعت اطراف آن مانند یک تابلوی نقاشی چشم شما را به آن همه زیبایی خیره می کند و موسیقی گوش نواز طبیعت که حاصل از ریزش آبشار های کوچک و بزرگ است روح شما را به پرواز در می آورد. به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان بازدید از این جاذبه فوق العاده را از دست ندهید.


بهترین زمان بازدید از آبشار آسیاب خرابه جلفا
آبشار آسیاب خرابه و منطقه ی اطراف آن در هر فصلی از سال جذابیت ویژه ای دارد و معمولا گردشگران در فصل تابستان به این منطقه سفر می کنند، زیرا در این فصل آب و هوای این منطقه برعکس شهر های دیگر بسیار مطبوع و خنک می باشد. طبیعت اطراف آبشار در فصل های بهار و تابستان بسیار سرسبز و چشم نواز است و رویش گلهای مختلف جلوه ی خاصی به آن می بخشد. در فصل زمستان هم به دلیل برودت هوا، آبشار یخ زده و منظره ای بسیار بی نظیر خلق می کند.

 

آدرس و نحوه دسترسی به آبشار آسیاب خرابه جلفا
آبشار آسیاب خرابه در 27 کیلومتری هادی شهر قرار دارد. اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید، باید از جلفا به سمت مرند بروید. در مسیر خود تابلوی هادی شهر را می بینید که در سمت راست آن یک جاده ی فرعی وجود دارد. برای رسیدن به آبشار باید این فرعی را ادامه دهید، در نزدیکی آبشار آسیاب خرابه مکان های دیدنی دیگری مثل مجموعه تاریخی کردشت، کلیسای سنت استپانوس، کلیسای چوپان، و همچنین طبیعت زیبای سواحل رود ارس وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.مطالب مشابه