آشنایی با روستای خلجان تبریز

آشنایی با روستای خلجان تبریز

در گذشته مردم روستای خلجان به شغل ریسندگی و دباغی مشغول بودند و گفته می شود که لباس سربازان ایرانی در جنگ جهانی دوم توسط مردم این روستا تهیه شده بود.

در این مطلب با موضوع معرفی روستای خلجان تبریز همراه شما هستیم، خلجان روستایی در اطراف تبریز است که حدود 8000 نفر جمعیت دارد. روستای خلجان جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد و گردشگرانی که به تبریز سفر می کنند در مسیر خود از این روستا دیدن خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با این روستای تاریخی همراه ما باشید.

 
تاریخچه روستای خلجان
خلجان روستایی در جنوب غربی تبریز است و به دلیل طبیعت بکر و بی نظیر و همینطور آثار تاریخی فراوانش مورد توجه گردشگرانی از سراسر دنیا قرار گرفته است. خلجان در زبان عربی به خدای دریاچه اطلاق می شود. شاید علت این نام گزاری قنات های بی شمار این روستا باشد. بسیاری از محققان و کارشناسان با توجه به قدیمی ترین سنگ قبر های موجود در این روستا حدس می زنند که قدمت آن به دوره ی ایلخانان بر می گردد، یعنی حدود هفت هزار سال پیش. شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی، دامداری و قالی بافی می باشد. فرش های خلجان در سراسر کشور معروف بوده و طرفداران پروپا قرص خود را دارند. در گذشته مردم روستای خلجان به شغل ریسندگی و دباغی مشغول بودند و گفته می شود که لباس سربازان ایرانی در جنگ جهانی دوم توسط مردم این روستا تهیه شده بود. بیشترین محصولی که در این روستا کشت می شود انگور، گردو، زردآلو، توت سفید و شاهتوت است. آب و هوای مطبوع این روستا آن را به مکان مناسبی برای تفریح و سفر تبدیل کرده است.

 

جاذبه های گردشگری روستای خلجان
شهرت اصلی خلجان به دلیل وجود 40 قنات در این روستا می باشد که در هیچ کجای دیگر نظیر ندارد. همچنین این روستا دارای جاذبه های فراوان دیگری مثل غار نغیم، گورستان بابا حمید، برج دیدبانی کبوتر، مقبره ابودجانه انصاری (از یاران پیامبر)، کوه شاه قلعه جان و... می باشد که بازدید از تک تک آنها خالی از لطف نیست. طبیعت زیبا و هوای پاک این روستا به خودی خود یکی از بهترین دلایل برای انتخاب این روستا به عنوان مقصد محسوب می شود. باغ ها و کوه های اطراف این روستا هر کدام مانند یک تابلوی نقاشی چشم بینندگان را نوازش می دهد.

 

مسیر دسترسی به روستای خلجان
روستای خلجان در قسمت جنوب غربی شهر تبریز قرار دارد. این روستا در قسمت شرقی شهر سردرود واقع شده و روستای ورنق هم در جنوب آن قرار دارد. مطمئن باشید بازدید از این روستا برای شما یک تجربه ی متفاوت و به یاد ماندنی رقم خواهد زد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)

آذربایجان شرقی، اسکو

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات