تجربه کوهنوردی در کوه نور عظیمیه کرج

تجربه کوهنوردی در کوه نور عظیمیه کرج

کوه نور نزدیک به شهر و مشرف بر شمال شهر کرج بوده و از همین رو روزانه بازدید کنندگان زیادی دارد.

کوه نور از کوه های شهر کرج و استان البرز میباشد که مشرف بر شمال شهر کرج بوده و در نزدیکی منطقه عظیمیه واقع شده است. ارتفاع کوه نور 2234 متر از سطح دریا می باشد و از داخل شهر کرج به وضوح دیده می شود و شکوهش نمایان است. مردم با نام های دیگری نظیر کوه عظیمیه، بیجه، و بی جی نیز از این کوه یاد می کنند.

 

بی جی در زبان محلی به معنای بدون گیاه و خشک است. کوه نور دارای شیب ملایمی بوده و تا قله آن مسیر نسبتا کوتاه و آسانی است که اکثر افراد می توانند آن را طی کنند، از همین رو کوه نور مکانی مناسب برای خانواده ها و گروه های دوستانه برای تفریح و وقت گذرانی می باشد. کوه نور نزدیک به شهر بوده و از همین رو روزانه بازدید کنندگان زیادی دارد.

 

کوه نور کرج برای افرادی که اهل کوهنوردی سبک و بدون سختی زیاد هستند مناسب است. این کوه از یکی از بهترین انتخاب ها برای این دست از افراد در شهر کرج و حتی استان البرز می باشد. سادگی کوه و دارا بودن یال های زیاد و عبور زیاد مردم از مسیر، مسیر های پاکوب و ایجاد دامنه های زیاد باعث شده اند صعود به قله از هر یک از این ها آسان و بسیار لذت بخش باشد. کوه نور عظیمیه در البرز به دلیل نزدیک بودن به شهر کرج مراجعه کننده گان زیادی داشته و افراد بسیاری اوقات تفریح خود را در آنجا می گذرانند. شایان ذکر است که کوه نور به دلیل کوتاه بودن مسافت تا قله و عبور بیشتر مسیر از روی یک یال که شیب ملایمی دارد، برای گذران اوقات فراغت و تفریح و مراجعه خانوادگی و البته در روز های تعطیل بسیار مناسب می باشد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا با استخر آبگرم (مهرشهر کرج)
ویلا با استخر آبگرم (مهرشهر کرج)

البرز، مهرشهر

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


2,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات
آپارتمان شیک با موقعیت عالی (گوهردشت کرج)
آپارتمان شیک با موقعیت عالی (گوهردشت کرج)

البرز، گوهردشت

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


500,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا باغ کوهسار
ویلا باغ کوهسار

البرز، کوهسار

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,900,000 تومان برای هر شب

جزئیات