راهنمای بازدید از آبگرم ژنرال سرعین

راهنمای بازدید از آبگرم ژنرال سرعین

آب آبگرم ژنرال از کف حوضچه ای خارج می شود و دمای آن نیز چهل و چهار درجه سانتی گراد است. همچنین این آب بی رنگ بوده و طعمی ترش دارد. آبدهی و یا همان دبی این چشمه پنج و نیم لیتر در ثانیه بوده و املاح معدنی موجود در آب آن از نوع بیکربنات شامل سولفات، کلرور، سدیم، پتاسیم، منیزیم و کلسیم میباشد. چشمه آبگرم ژنرال در شمال شهر سرعین با ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا قرار گرفته است.

 

آبگرم ژنرال از مهم ترین و معروف ترین آبگرم های شهرستان سرعین اردبیل است که خواص درمانی فراوان و بی نظیری دارد. این آبگرم در بیست و پنج کیلومتری شهر اردبیل قرار دارد. آبگرم این چشمه، سرشار از مواد معدنی با خواص درمانی فراوان می باشد. مجموعه آب درمانی ژنرال قسمتی از مجتمع هتل آپارتمان سپید سرعین بوده که در دو مجموعه جداگانه زنانه و مردانه تشکیل شده است.

 

 

آب آبگرم ژنرال از کف حوضچه ای خارج می شود و دمای آن نیز چهل و چهار درجه سانتی گراد است، همچنین این آب بی رنگ بوده و طعمی ترش دارد. آبدهی و یا همان دبی این چشمه پنج و نیم لیتر در ثانیه بوده و املاح معدنی موجود در آب آن از نوع بیکربنات شامل سولفات، کلرور، سدیم، پتاسیم، منیزیم و کلسیم میباشد. چشمه آبگرم ژنرال در شمال شهر سرعین با ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا قرار گرفته است.

 

نام گذاری این چشمه آبگرم به عنوان ژنرال نیز دلیل خاصی دارد و به سالیان دور باز میگردد. در زمان جنگ جهانی اول و موقعی که روس ها به آذربایجان آمده بودند، یک ژنرال روسی جراحات و درد پای خود را در مدت اقامت خود در شهر سرعین، با استفاده از این چشمه آبگرم درمان کرد و از آن به بعد از این چشمه به عنوان آبگرم ژنرال یاد میشده است.

 

 

آبگرم ژنرال دارای امکانات زیادی نیز میباشد که از بین آنها میتوان به چندین دوش، رختکن با سنگ مرمر سفید، سرویس بهداشتی، استخر کوچک و بزرگ، سونای بخار و خشک ،کمد لباس، بوفه، شامپو و جکوزی گروهی اشاره کرد. آبگرم ژنرال در سرعین، بلوار شریعتی، مجتمع آب درمانی سپید واقع شده است.

آب چشمه ژنرال برای تسکین دردهای عضلانی، دردهای مفصلی و روماتیسمی بسیار مفید واقع میشود. آبتنی در آب گرم آن نیز موجب آرامش اعصاب و روان  نیز میگردد. در شهر گردشگری سرعین، به علاوه چشمه های آب گرم فراوان، تعداد بیست مجتمع آب درمانی با امکانات رفاهی و تفریحی نیز قرار دارند که در هر موقع از سال آماده پذیرایی از توریست ها میباشند.مطالب مشابه