تجربه سفر هیجان انگیز به آبشار نره گر خلخال

تجربه سفر هیجان انگیز به آبشار نره گر خلخال

آبشار بسیار زیبا و چشم نواز نره گر خلخال با چشم اندازی مسحور کننده، از چندین چشمه در ارتفاعات صخره ها شروع شده و از ارتفاعات کوه های اطراف خود را در چندین مرحله به زمین میرساند. این آبشار زیبا علاوه بر آب چشمه ها، از ذوب شدن برف های موجود بر فراز قله های اطراف روستا نیز تامین می شود و به همین دلیل در فصول بهار و تا اوایل تابستان بسیار پرآب تر و زیبا تر است

نره گر نام یکی از زیباترین و جذاب ترین آبشار های خلخال است که در استان اردبیل واقع شده است. این آبشار در فاصله 37 کیلومتری شهر خلخال و در نزدیکی روستایی به نام اسبو قرار گرفته است. جهت بازدید کردن از آبشار نره گر خلخال اردبیل، باید ابتدا از مسیر جاده خلخال به سمت شاهرود با عبور از پیچ و خم های راه خود را به روستای اسبو برسانید. در میان این روستا، نهر آبی بسیار زیبا و چشم نوار قرار دارد که به عنوان رودخانه اسبو شناخته میشود و با دنبال کردن آن، به آبشار خواهید رسید.

 

 

با دنبال کردن مسیر رودخانه اسبو به صورت برعکس و سربالا، و طی کردن یک مسیر دو کیلومتری و گذر از روستا، به آبشاری بسیار زیبا خواهید رسید که همان آبشار نره گر خلخال است.

 

 

آبشار بسیار زیبا و چشم نواز نره گر خلخال با چشم اندازی مسحور کننده، از چندین چشمه در ارتفاعات صخره ها شروع شده و از ارتفاعات کوه های اطراف خود را در چندین مرحله به زمین میرساند. این آبشار زیبا علاوه بر آب چشمه ها از ذوب شدن برف های موجود بر فراز قله های اطراف روستا نیز تامین می شود و به همین دلیل در فصول بهار و تا اوایل تابستان بسیار پرآب تر و زیباتر است و پیشنهاد میشود که در این فصل ها برای بازدید از آن به اردبیل سفر کنید.

 

 

آب آبشار نره گر پس از عبور از روستا، به رودخانه شاهرود میریزد. گذر از مسیری که به این آبشار میرسد کمی سخت است اما با این وجود ارزشش را دارد زیرا تجربه ای بی نظیر را برای شما رقم خواهد زد. این مسیر را سنگ های زیبا و گل و گیاهان چشم نواز مزین کرده اند. همچنین پوشش گیاهی بی نظیر اطراف آن باعث شده که این منطقه تبدیل به یک مکان بسیار زیبا برای تفریح و طبیعت گردی شود. در این منطقه درختان گردوی زیادی نیز به چشم میخورند. رودخانه از میان باغ های اهالی این منطقه عبور کرده و زمین های آنان را سیرآب میکند.

 

 

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)

اردبيل، خلخال

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


230,000 تومان برای هر شب

جزئیات