معرفی آب گرم شابیل و دریاچه آت گولو مشگین شهر

معرفی آب گرم شابیل و دریاچه آت گولو مشگین شهر

در کنار تنوع گیاهی، آب و هوای دلنشین و خنک کوهستانی و همچنین مناظر بسیار زیبا و کم نظیر، آب گرم شابیل نیز در این منطقه قرار گرفته است که شما با سفر به دریاچه آت گولو میتوانید از مزایای آن نیز بهره ببرید.

دریاچه آت گلی و یا آت گولو در میان ارتفاعات سبلان در شرق مشگین شهر، در استان اردبیل در شیروان دره واقع شده است و جزو مناطق حفاظت شده محسوب میشود. این دریاچه که جلوه ای سبز رنگ دارد، یک منظره کم نظیر به وجود آورده و باعث ایجاد فضایی دلنشین و بکر در این منطقه شده است. دریاچه آت گولو دارای تنوع ماهی زیادی بوده و به خصوص ماهی های قزل آلای رنگین کمانی آن از شهرت بالایی برخوردار هستند. حتی زمان هایی که لایه ای از یخ روی دریاچه آت گولو را میپوشاند، ماهی های زیر دریاچه به زندگی خود ادامه میدهند.

 

 

در کنار تنوع گیاهی، آب و هوای دلنشین و خنک کوهستانی و همچنین مناظر بسیار زیبا و کم نظیر، آب گرم شابیل نیز در این منطقه قرار گرفته است که شما با سفر به دریاچه آت گولو (آت گلی) میتوانید از مزایای آن نیز بهره ببرید. علت نهادن نام آت گلی بر روی این دریاچه این است که مردم می گویند در گذشته دور سحرگاه اسبی سپید از دریاچه بیرون می آمده و شیهه کنان به درون دریاچه باز می گشته است. مردم منطقه اعتقاد دارند که آت گلی عمق بی انتها دارد به همین دلیل آن را دیب سیز، یعنی دریاچه ای که عمق ندارد نیز مینامند.

 

 

برای رسیدن به دریاچه آت گلی از اردبیل به سمت غرب جاده آسفالت را ادامه می دهید تا به جاده خاکی لاهور در منطقه آبگرم قوتورسو برسید. پس از دو ساعت و رسیدن به آبگرم، جاده خاکی را به سمت غرب به سوی آبگرم شابیل ادامه دهید. در این مکان میتوانید از آبگرم شابیل بهره ببرید. هم اکنون با یک ساعت پیاده روی از این آبگرم مشهور به بالای شیروان دره می رسید. پس از پایین رفتن و و طی کردن نیم ساعت مسیر به سمت شرق، به دریاچه ی آت گلی خواهید رسید.

 

 

 

 مطالب مشابه