بازدید از موزه خودروهای کلاسیک در تبریز

بازدید از موزه خودروهای کلاسیک در تبریز

موزه خودروهای کلاسیک در نزدیکی مکان های دیدنی دیگری همچون ارگ باغلار باغی، باغ ائل گلی، و نمایشگاه بین المللی تبریز قرار دارد، شما در زمان سفر خود به تبریز می توانید در یکی از هتل های عمارت قائم، هتل بین المللی شهریار، هتل پارس ائل گلی و یا هتل کایا لاله پارک که در فاصله کمی از موزه واقع شده اند اقامت داشته باشید.

اگر به زودی قصد سفر به تبریز را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با یکی از مکان های دیدنی این شهر، یعنی موزه خودروهای کلاسیک تبریز آشنا کنیم. در صورتی که شما هم از علاقه مندان به خودروهای مختلف باشید به شما توصیه می کنیم که حتما از این موزه دیدن کنید.

 

نگاهی به تاریخچه و موزه خودروهای کلاسیک
موزه ی خودروهای کلاسیک تبریز در سال 1393 توسط خلیل غفاری افتتاح شد. خلیل غفاری اولین مجموعه دار ماشین های کلاسیک در تبریز می باشد و به گفته خودش به مدت چهل سال مشغول جمع آوری این مجموعه ارزشمند بوده است. او برای جمع آوری این ماشین ها به نقاط مختلفی از جهان همچون آلمان، آمریکا، ژاپن و... سفر داشته و گاهی برای یک خودرو تا پنج سال زمان صرف کرده است. در ابتدا تنها 17 نوع خودرو در این موزه وجود داشت، اما هم اکنون شاهد 30 نوع خودروی کلاسیک هستیم که تمام آن ها دارای سابقه و تاریخچه معتبر می باشند.

 

برخی از خودرو های این مجموعه به تعداد بسیار محدودی توسط شرکت های معروف خودرو سازی همچون مرسدس بنز، بی ام دبلیو، فورد، شورلت، دوج، فولکس واگن، بیوک و... تولید شده اند. قدیمی ترین خودروی این مجموعه که یک فورد می باشد، در سال 1936 تولید شده است. نکته ی جالبی که در کنار مدل های خاص خودروها و قدمت آن ها وجود دارد، صاحبان قبلی این خودرو هاست. برخی از این خودروها متعلق به افراد نامداری چون بهروز وثوقی، استاد شهریار، خلیفه کل ارامنه اصفهان، خان علمدار جلفا، خان ماکو، کلنل پسیان و... می باشد.

 

دسترسی ساده به موزه خودروهای کلاسیک
این موزه در جاده تهران تبریز، در سمت راست کافی شاپ وحید قرار دارد و در زمینی به مساحت 3500 متر مربع احداث شده است، برای دسترسی می توانید به کیلومتر 10 جاده تهران تبریز بروید.

 

هتل ها و رستوران های نزدیک به موزه خودروها
موزه خودروهای کلاسیک در نزدیکی مکان های دیدنی دیگری همچون ارگ باغلار باغی، باغ ائل گلی و نمایشگاه بین المللی تبریز قرار دارد. شما در زمان سفر خود به تبریز می توانید در یکی از هتل های عمارت قائم، هتل بین المللی شهریار، هتل پارس ائل گلی و یا هتل کایا لاله پارک که در فاصله کمی از موزه واقع شده اند اقامت داشته باشید. همچنین رستوران های معروفی چون کافی شاپ وحید، رستوران بناب کبابی خان بابا، رستوران باغ سعادت، و رستوران لئو هم در آن اطراف وجود دارند که شما در طول سفر خود می توانید از کیفیت غذاهای موجود در آن ها لذت ببرید.


 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)

آذربايجان شرقی، اسکو

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات