تجربه گردش یک روزه در پارک شاهگلی (ائل گلی) تبریز

تجربه گردش یک روزه در پارک شاهگلی (ائل گلی) تبریز

شما می توانید در تمام فصول از پارک شاه گلی (ائل گلی) دیدن کنید، چرا که این پارک در هر فصلی زیبایی و جلوه ی خاص خود را دارد. در فصل بهار گل ها و شکوفه های رنگارنگ و درختان سرسبز منظره ای فوق العاده می سازند. فصل تابستان هوای مطبوع و خنک میزبان شماست. در فصل پاییز با هجوم رنگ های زرد و نارنجی، و در فصل زمستان با منظره ای یکدست سفید و دریاچه ای یخ زده غافلگیر خواهید شد.

پارک شاهگلی یا ائل گلی یکی از زیباترین باغ های تبریز است که همه روزه مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. اگر قصد سفر به تبریز را دارید به شما توصیه می کنیم بازدید از این پارک بسیار زیبا را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

نگاهی به تاریخچه پارک شاهگلی
پارک شاه گلی در گذشته تنها یک استخر بود که توسط آق قویونلوها ساخته شد، کلمه ی گل در زبان ترکی به معنای استخر می باشد و نام شاه گلی هم به همین منظور روی این پارک گذاشته شده بود. این استخر در ابتدا برای ذخیره آب مورد نیاز باغ های تبریز استفاده می شد، اما بعدها در زمان صفویان دور تا دور این استخر دیوار ساختند و سرانجام در زمان قاجار این استخر با کاشتن درختان و گل های مختلف به یک مکان تفریحی تبدیل شد. در زمان قاجار استخر شاه یا همان شاه گلی فقط مختص تفریح شاهان بود، اما در زمان پهلوی با تغییرات فراوانی که در آن صورت گرفت به عنوان یک مکان تفریحی عمومی مورد استفاده مردم قرار گرفت. دریاچه شاه گلی از طریق رودخانه لیقوان در تمام فصول پر از آب است، البته در فصل زمستان سطح دریاچه یخ زده و منظره ای بسیار زیبا خلق می کند.

 


امکانات پارک شاهگلی
پارک ایل گلی علاوه بر زیبایی، دارای امکانات تفریحی و رفاهی فراوانی می باشد که این مکان را به یکی از مقاصد گردشگری بی نظیر تبدیل کرده است. عمارت ایل گلی که در وسط استخر قرار دارد در حال حاضر به یک رستوران تبدیل شده است، همچنین در نزدیکی این پارک هتل  های مشهوری همچون هتل پنج ستاره پارس شاه گلی قرار دارد. برای دسترسی به این تفرجگاه فوق العاده باید به 7 کیلومتری جنوب شرقی شهر تبریز بروید.

 

برخی از امکانات تفریحی پارک شاه گلی عبارتند از: باغ وحش، مینی گلف، قایق سواری، مسیر مخصوص دوچرخه سواری، زمین اسکیت، بیلیارد، سنگ نوردی، دارت، سورتمه، نمازخانه و سرویس بهداشتی، وسایل ورزشی، کافی شاپ و... 
 

بهترین زمان بازدید از پارک شاهگلی
شما می توانید در تمام فصول از پارک شاه گلی دیدن کنید چرا که این پارک در هر فصلی زیبایی و جلوه ی خاص خود را دارد. در فصل بهار گل ها و شکوفه های رنگارنگ و درختان سرسبز منظره ای فوق العاده می سازند. فصل تابستان هوای مطبوع و خنک میزبان شماست. در فصل پاییز با هجوم رنگ های زرد و نارنجی، و در فصل زمستان با منظره ای یکدست سفید و دریاچه ای یخ زده غافلگیر خواهید شد. گفتنی است که شما برای بازدید این مکان فوق العاده نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید داشت.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)

آذربايجان شرقی، اسکو

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات