معرفی تفرجگاه بولاغلار نیر و دیدنی های اطراف آن

معرفی تفرجگاه بولاغلار نیر و دیدنی های اطراف آن

تفرجگاه بولاغلار که جزو مناطق نمونه گردشگری اردبیل به شمار می‌رود، 285 کیلومترمربع مساحت دارد. آب چشمه های تفرجگاه بولاغلار به یکدیگر پیوسته و به رودخانه آغلاغان میپیوندند و با عبور از شهر نیر به رودخانه بالیقلو چای اردبیل میریزند.

تفرجگاه بولاغلار از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای شهرستان نیر، واقع در استان اردبیل است که به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد و بسیار شگفت انگیزی که دارد، یکی از بهترین مقاصد در اردبیل برای توریست ها است. همچنین بسیاری از خانواده ها و شهروندان اردبیل نیز آخر هفته ها و روز های تعطیل خود را در این تفرجگاه میگذرانند. تفرجگاه بولاغلار در سی کیلومتری اردبیل و 500 مکتری شمال غرب نیر واقع شده است و نام آن نیز از واژه ی بولاغلار، به معنای چشمه سار ها گرفته شده است.

 

 

دلیل نهادن نام بولاغلار، (و یا همان چشمه سار ها) بر روی این تفرجگاه این است که چشمه های جوشان متعددی در این منطقه وجود دارد که از دل زمین میجوشند و با فاصله های کوتاه و چند متری از یکدیگر قرار دارند. همین چشمه ها باعث شده اند که تفرجگاه بولاغلار تبدیل به یکی از محبوب ترین مناطق توریستی اردبیل شود. این چشمه های آب بسیار زلال و شفاف هستند و تا اعماق آن ها نیز با چشمان غیر مسلح قابل رویت است.

 

 

چمنزارهای سرسبز که در فصل بهار با گل‌های وحشی پر می‌شوند، درختانی که سر به فلک کشیده اند، لذت استراحت زیر سایه درختان، چشمه‌ها و زمزمه ی آب در حالی که نسیمی خنک میوزد و صورت را نوازش می‌کند، هر فردی را به وجد می‌آورد. اما اینها تنها بخشی از زیبایی‌های تفرجگاه بولاغلار به حساب میایند.

 

 

این تفرجگاه که جزو مناطق نمونه گردشگری اردبیل به شمار می‌رود، 285 کیلومترمربع مساحت دارد. آب چشمه های تفرجگاه بولاغلار به یکدیگر پیوسته و به رودخانه آغلاغان میپیوندند و با عبور از شهر نیر به رودخانه بالیقلو چای اردبیل میریزند.

 

 

تفرجگاه بولاغلار با داشتن مناطق سرسبز و بکر و همچنین پوشش گیاهی منحصر به فرد خود در اطراف چشمه ها، زمین های سبز و مناسب جهت کمپینگ و چادر زدن، طرفدارای بسیار زیادی داشته که روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده میشود. همچنین امکان اجاره ویلا و اقامتگاه نیز در این منطقه وجود دارد.

 


شما میتوانید در تفرجگاه بولاغلار به اسب سواری و پیاده روی در دشت های خوش آب و هوا پرداخته و تا ساعت ها از این منطقه لذت ببرید. همچنین سالانه در این منطقه جشنواره های جذابی نظیر جشنواره آش های سنتی منطقه نیز برگزار میشود و میتوانید در آن ها نیز شرکت داشته باشید.

 


از دیگر نکات مثبت تفرجگاه بولاغلار میتوان به برگزاری مسابقات و بازی های بومی و محلی، برنامه های آواز خوانی، و سایر سرگرمی ها اشاره کرد که بر جذابیت این منطقه افزوده اند.

 مطالب مشابه