تجربه بازدید از پارک پرندگان کرج

تجربه بازدید از پارک پرندگان کرج

بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی در ایران، در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در منطقه چهارباغ شهر کرج در استان البرز واقع شده است.

باغ پرندگان چهارباغ کرج بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه محسوب می شود که دارای دو هزار گونه پرنده نادر از بیش از شصت و پنج کشور جهان است. باغ پرندگان چهارباغ دارای دوازده هزار متر مربع مساحت می باشد که در طبقات آن تقسیم شده است و دارای سالن های سر پوشیده، برکه و تعداد زیادی جزیره به عنوان یک مرکز علمی آموزشی و تفریحی به منظور نگهداری از گونه های نادر و رو به انقراض طراحی و احداث شده است. کتابخانه مجهز پرنده شناسی و بزرگترین کلکسیون کبوتران و ماکیان زینتی جهان از بخش های بسیار مهم و جذاب این پارک محسوب می شود.

باغ پرندگان چهارباغ در اتوبان کرج هشتگرد، خروجی کردان، شهر چهارباغ، نبش گلستان پنجم قرار گرفته است و علاقه مندان می توانند همه روزه برای بازدید از بخشهای مختلف این نمایشگاه و باغ زیبا به آن مراجعه نمایند و از بزرگترین باغ پرندگان کرج دیدن کنند. در این نمایشگاه حدود 2000 نمونه از پرندگان سراسر دنیا نگهداری می شود. این نمایشگاه از نظر تعداد پرنده و محیط در خاورمیانه اول است و انتظار می رود مورد استقبال مردم ایران قرار گیرد.

 

بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی در ایران در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب شهر چهارباغ شهر کرج در استان البرز واقع شده است. چیزی حدود هفت هزار جلد کتاب در زمینه پرنده شناسی در این نمایشگاه موجود هستند که تعداد بسیار بالایی می باشد. بسیاری از این کتابها ارزشمند هستند و اعتبار محتوایی کافی برای انجام یک مطالعه کامل و تخصصی را دارند و شما تنها با مراجعه به این نمایشگاه می توانید به تحقیقاتی که در زمینه پرندگان دارید برسید.

 

تعداد پنجاه هزار گونه پروانه نیز در فاز اول نمایشگاه پروانه شناسی نگهداری می شود. راه اندازی نمایشگاه پروانه در چهارباغ دو فاز دارد که در فاز اول، چیزی حدود پنجاه هزار گونه پروانه نگهداری می شود و تعداد پروانه ها در فاز دوم این نمایشگاه نیز تقریبا همین تعداد می باشد. این مجموعه یکی از بزرگترین مجموعه های پروانه است و راه اندازی آن می تواند به ایجاد یک بانک اطلاعاتی پروانه شناسی کمک کند و آثار بسیار مفیدی داشته باشد که می تواند برای بسیاری از افراد مفید واقع شود.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)

البرز، جاده چالوس

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات