معرفی باغ های جهانشهر کرج + عکس

معرفی باغ های جهانشهر کرج + عکس

در روزگاران قدیم، جهانشهر باغ های بسیاری داشته که در سال های اخیر به دلیل ساخت و سازهای زیاد در این منطقه، تعداد آنها کم شده است.


باغ های جهانشهر کرج یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری استان های البرز و شهر خوش آب و هوا و کوهپایه ای کرج می باشند که هر روز افراد زیادی به دیدن آنها می آیند. جهانشهر از مناطق گردشگری و جذاب کرج است که در گذشته به دلیل آب و هوای بی نظیر و همچنین دارا بودن باغات خوش آب و هوا و زیبا، مورد توجه گردشگران و بومگردان قرار گرفته است. متاسفانه طی این سال ها به دلیل ساخت و ساز و شهرک سازی، بسیاری از باغ‌ های جهانشهر کرج آسیب هایی دیده اند و تا حدودی تخریب شده اند.

 

اما هنوز نیز بسیاری از این باغ ها برای استفاده عموم در دسترس هستند و همگان می توانند ساعات خوشی را زیر درختان و جویبار های این منطقه قدم بزنند و لذت ببرند و عکاسی کنند. منطقه جهانشهر کرج از مناطق بسیار خوش آب و هوای کوهپایه ای می باشد. در روزگاران قدیم جهانشهر باغ های بسیاری داشته که در سال های اخیر به دلیل ساخت و سازهای زیاد در این منطقه، از تعداد آن ها کاسته شده است. جهانشهر در منطقه 8 در یکی از محله های شهر کرج در این استان محسوب می شود که بسیار پر طرفدار است. باغ های جهانشهر از سمت شمال به محله حاجی آباد، از غرب به کوی کارمندان، از جنوب به محله چهارصد دستگاه، و از شرق به بلوار طالقانی منتهی می شود.

 

پارک تنیس جهانشهر، باشگاه پینت بال جهانشهر، باغ خانواده جهانشهر، و باشگاه میلاد، از بخش های مهم محله جهانشهر کرج محسوب می شوند. مسجد اصلی و مهم جهانشهر، مسجد رسول اکرم است که در ابتدای خیابان فرمانداری قرار دارد. بخشی از باغ های قدیمی محله جهانشهر در نزدیکی پارک های خانواده و تنیس قرار گرفته اند که متاسفانه آسیب های جدی دیده اند. نام جهانشهر برگرفته از نام جهان (همسر محمد صادق فاتح، موسس محله جهانشهر) است. در بین اهالی منطقه، محمد صادق فاتح یکی از سرشناس ترین افرادی بود که مالک باغ های زیادی در جهانشهر بوده است.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)

البرز، جاده چالوس

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات