معرفی باغ ملی نجف آباد

معرفی باغ ملی نجف آباد

میدان باغ ملی نجف آباد، میدانی بزرگ بوده و دارای فضای سبز در وسط می باشد. خودروها در آن دور میزنند و مغازه هایی نیز در اطراف برای خرید وجود دارد که مردم محلی و مسافران برای استراحت و خرید در کنار آنها توقف می کنند.

باغ ملی نجف آباد که به عنوان میدان امام خمینی نیز شناخته می شود یک میدان بزرگ در شهر نجف آباد بوده که در دوران رضا شاه پهلوی ساخته شده است و در دوران وی به عنوان باغ ملی شناخته می شده و پس از انقلاب نام آن به میدان امام خمینی تغییر پیدا کرد. این میدان به صورت بیضی شکل بوده و 10 مسیر ورود و خروج دارد که البته هم اکنون هشت مسیر آن باز و مکان خرید و فروش و تبادل کالا در زمان قدیم بوده است و امروزه کمی تغییر کاربری داده اند.

 

میدان باغ ملی نجف آباد میدانی بزرگ بوده که دارای فضای سبز در وسط می باشد که خودروها در آن دور میزنند و مغازه هایی نیز در اطراف برای خرید وجود دارد که مردم محلی و مسافران برای استراحت و خرید در آن توقف می کنند. این میدان به نوعی مرکز شهر محسوب می شود و مکانی بسیار محبوب و زیبا است.

 

در این منطقه حدود سیصد سال پیش برای استراحت کاروان ها، باغی زیبا درست شده بود و چون این باغ مالک خصوصی نداشت مردم اسمش را باغ ملی گذاشتند و تا زمان انقلاب نیز با همین نام شناخته می شد تا اینکه پس از انقلاب نامش تغییر پیدا کرد. باغ ملی نجف آباد میدان اصلی شهر نجف آباد به حساب می آید و در مرکز شهر واقع شده است.مطالب مشابه