بازدید از باغ لاله گچسر کرج

بازدید از باغ لاله گچسر کرج

گل لاله نقش بسزایی در فرهنگ ایران دارد و به عنوان گل ملی ایران از آن یاد می شود و از همین رو باغ لاله گچسر از اهمیت بالایی برخوردار است.

باغ لاله های گرماب کرج که در نزدیکی گچسر در این شهر بزرگ واقع شده است یکی از جاذبه های گردشگری استان البرز است که تنها اوایل اردیبهشت ماه هر سال قابل بازدید میباشد. روستای گرماب در پنجاه کیلومتری جاده کرج به چالوس و در نزدیکی گچسر واقع شده است و در کنار جاده می توان از باغ زیبای لاله ها دیدن کرد. منظره بسیار چشم نواز و دیدنی باغ چیزی شبیه به لاله زار های کشور هلند است. موسس این باغ شادروان الله یار غلامی می باشد. در حال حاضر اداره میراث فرهنگی و گردشگری کرج نمایشگاه عکس کوچکی نیز در جوار باغ ساخته است که زیبایی های استان را به نمایش می گذارد.

 

همانطور که میدانید گل لاله نقش بسزایی در فرهنگ ایران دارد و به عنوان گل ملی ایران از آن یاد می شود. به دلیل اهمیت این گل در کشور، سالانه جشنواره گل های لاله در نقاط مختلف ایران برپا می شود که یکی از مشهورترین آنها در میانه های جاده چالوس و در روستای گرماب واقع شده است و با نام باغ لاله های گچسر از آن یاد می شود.

 

لاله ها بر اساس رنگ های شان در باغچه های مجزا کاشته شده اند و برای محافظت از آن ها نیز حریمی مشخص شده که به هیچ عنوان نباید از آن عبور کنید و یا گل ها را بچینید. در این باغ بخش فروش صنایع دستی نظیر عروسک و فروش انواع گل و گیاه نیز وجود دارد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)

البرز، جاده چالوس

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات