آشنایی با باغ گیاه شناسی هوشمند کرج

آشنایی با باغ گیاه شناسی هوشمند کرج

باغ پنج هکتاری گیاه شناسی (بتانیک) که از چند سال پیش به عنوان نماد فضای سبز منطقه کرج شناخته می شد، اکنون با اجرای طرح تغییر و توسعه آن به یک مکان علمی و تحقیقاتی تبدیل شده است.

اولین باغ گیاه شناسی هوشمند ایران در منطقه دولت آباد کلان شهر کرج افتتاح شده است که این نکته نیز شایان ذکر است که هنوز برخی از بخش های آن تکمیل نشده و نیاز به کار دارند. این منطقه باغی با وسعت پنج هکتار است که مختص به گیاه شناسی می باشد و البته تبدیل به یک مکان علمی و تحقیقاتی پنجاه هکتاری شده است و از همین رو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پردیس دانشگاهی کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران متولی این باغ زیبا می باشند.

 

یک سامانه های هوشمند وظیفه ثبت شناسنامه الکترونیکی برای نهال ها و درخت های این باغ را دارد که توسط پردیس دانشگاهی کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران طراحی شده است، و به همین دلیل عنوان "باغ گیاه شناسی هوشمند" را برای این باغ برگزیده اند.

 

باغ پنج هکتاری گیاه شناسی (بتانیک) که از چند سال پیش به عنوان نماد فضای سبز منطقه کرج شناخته می شد، اکنون با اجرای طرح تغییر و توسعه آن به یک مکان علمی تحقیقاتی تبدیل شده است و البته طرفداران بسیار زیادی نیز به خصوص در بین دانشجو ها پیدا کرده است. طراحان اين باغ به لحاظ طراحی "هرباريوم" توانستند رتبه سوم جهانی و جايزه معماری طراحي هرباريوم را كسب كنند. در اين طراحی ورودی باغ به صورت سه برگ طراحی شده كه هم سطح با باغ است و با ورود به آن وارد اندامهای گياهی همچون آوندها شده و مراحل مختلف فتوسنتز و رشد گياه در باغ مشاهده می شود.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)

البرز، جاده چالوس

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات