معرفی آبشار سوهان در طالقان

معرفی آبشار سوهان در طالقان

آبشار چره و یا همان سوهان، حدود دوازده متر ارتفاع دارد و دارای نهر دائمی می باشد. این آبشار بسیار پر آب بوده و در تمام فصول دیدنی است.

آبشار سوهان در فاصله بیست و پنج کیلومتری غرب شهرستان طالقان، استان البرز، و در فاصله تقریبی چهار کیلومتری شمال غربی یک روستا واقع شده است و مسیر دسترسی از طریق راه مالروی قدیمی و رفتن به هفت چشمه و گذر از تپه زولکان و خشکه دره امکان پذیر می باشد. حدود یک ساعت و نیم پیاده روی در کوهستان باید انجام داد تا به این آبشار زیبا و کم نظیر رسید. این آبشار بین اهالی روستا به چره معروف می باشد. چره در گویش مردم روستا به معنای محلی است که در آن آب از بالا به پایین میریزد، و البته اگر ارتفاع آب کم باشد به آن چرنا گفته می شود.

 

آبشار چره و یا همان سوهان حدود دوازده متر ارتفاع دارد و دارای نهر دائمی می باشد و بسیار پر آب است. به دلیل داشتن ارتفاعات صخره ای، در این منطقه حداقل شش آبشار بلند وجود دارد که در فصل بهار سرشار از آب هستند. به تدریج با کم شدن آب نهر ها و کم شدن آب در تابستان، برخی از آنها خشک می شوند.

 

درختان گردو، سیب، گوجه سبز، زردآلو ، انگور و گلابی و سایر میوه ها بر زیبایی این منطقه افزوده اند و اطراف این آبشار را مزین کرده اند.مطالب مشابه