آشنایی با آبشار سمیرم اصفهان

آشنایی با آبشار سمیرم اصفهان

آبشار سمیرم از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری طبیعی استان اصفهان است که هر ساله هزاران گردشگر را از اقصی نقاط کشور به سمت خود جلب می کند.

آبشار سمیرم یکی دیگر از آبشار های شهرستان سمیرم استان اصفهان است. سمیرم را شهر هزار چشمه می نامند، این شهر پر آب ترین شهر استان اصفهان است که پر از چشمه های آب، رود ها و آبشار ها می باشد. در کنار آبشار ها و چشمه ها، جاذبه های طبیعی دیگری نیز در این شهر هستند که توجه هر فردی را به سمت خود جلب خواهند کرد و با گشت و گذار در بین آنها می توانید ساعت ها لذت ببرید. از بین جاذبه هایی که در اطراف این آبشار قرار دارند می توان به پارک دریاچه ی سمیرم، چشمه ناز، آبشار آب ملخ، آبشار و چشمه بی بی سیدان و... اشاره کرد. اگر از افراد علاقه مند به طبیعت و یا کوهنوردی هستید، سمیرم می تواند یکی از بهترین مقاصدی باشد که انتخاب می کنید، این شهرستان دارای طبیعتی کم نظیر و شگفت انگیز است. آبشار سمیرم به عروس زاگرس نیز شهره می باشد. همین شهرت، نشان از زیبایی بی نظیر این آبشار در میان آبشار های این منطقه دارد. همچنین ارتفاع آبشار نیز تا سی و پنج متر می باشد.

 

آبشار سمیرم از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری طبیعی استان اصفهان است که هر ساله هزاران گردشگر را از اقصی نقاط کشور به سمت خود جلب می کند. همچنین در اطراف آبشار سکوهای نشستن جمعی و خانوادگی ایجاد شده است، پس می توانید مدت بیشتری در کنار آبشار سمیرم بمانید. امکانات و خدمات لازم نیز در اطراف آبشار سمیرم فراهم شده اند که از بین آنها می توان به رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها، نمازخانه و سرویس بهداشتی، باربیکیو و فضای استراحت اشاره نمود.

 

بد نیست بدانید که روستای سمیرم از قدیمی ترین روستاهای منطقه محسوب می شود. قدمت این آبادی به دوران هخامنشیان باز می گردد. آثار تاریخی برجای مانده در این روستا این قدمت را نشان می دهند. در ابتدا سمیرم متعلق به استان فارس بوده است. وضعیت سکونت در این روستا به شکلی بوده که هیچگاه روستا خالی از جمعیت نشده و همیشه آباد بوده است. ساکنان این منطقه در دوره های مختلف تاریخی همواره فعال و زنده به حیات خود ادامه داده اند. تین منطقه در سال 1325 به بخشی از استان اصفهان تبدیل شد. در طول‌ دوره‌های مختلف تاریخی، سمیرم با طبیعت زیبا و بکر آن معروف بوده و همیشه مورد استقبال گردشگران قرار می گرفته است.مطالب مشابه