بازدید از آبشار سپهسالار کرج

بازدید از آبشار سپهسالار کرج

رودخانه سپهسالار در دره ای در جنوب قله هفت خان قرار گرفته است. دره سپهسالار در ابتدا تا حدودی پهناور بوده و هر چه که به آبشار نزدیک تر بشوید دره تنگ تر خواهد شد.

آبشار سپهسالار که در جاده چالوس شهر کرج در استان البرز واقع شده است، یک آبشار بسیار زیبا در کیلومتر چهل و پنج جاده کرج به چالوس بعد از پل خواب در منطقه آسارا. در مسیر رودخانه منتهی به روستای سپهسالار آبشار های کوچک و بزرگ متعددی وجود دارد که پس از طی مسیر پیاده 1 الی 1:30 ساعت قابل دسترسی است. دره شمالی جنوبی رودخانه سپهسالار در جنوب قله هفت خان و در حاشیه شرقی البرز غربی واقع شده است. این دره از مناطق ییلاقی جاده چالوس محسوب می شود. دره سپهسالار در ابتدا اندکی پهن می باشد و هر چه به آبشار نزدیکتر شوید تنگ تر خواهد شد و همچنین در نهایت مسیری صخره ای است که در زیر شیب های تند به جناح جنوبی قله هفت خان پایان میابد. از دیدنی ترین نقاط جاده چالوس، آبشار سپهسالار و امامزاده هستند که البته چمنزار ها و باغ های بزرگ و کوچکی نیز در مسیر وجود دارند که بسیار دیدنی و چشم نواز هستند.

 

آسارا یک منطقه ی کوهستانی بوده و آبادی های آن در دره های پرشیب و ناهموار قرار گرفته اند. از آنجایی که زمین های کشاورزی کمی در این منطقه وجود دارند، این منطقه چندان مسکونی نیست. به دلیل سردی هوا و برف گیر بودن دره ها، و همچنین سختی زندگی به خصوص در ماه های سرد سال، مناطق دارای سکونت دائمی کمی در این منطقه وجود دارند و تنها چند روستای کوچک هستند. در بین روستاهای موجود در این دهستان، سه روستای شهرستانک، تکیه سپهسالار و آسارا معروف تر هستند. این منطقه دارای آثار دیدنی مثل تپه شنستون، غارهای ری زمین، سیراچال، قلعه دزدبند، کاخ شهرستانک، امامزاده سپهسالار و قلعه ری زمین است.

 

آبشار بسیار زیبا و جذاب قلهک و یا دربند در دو کیلومتری شمال روستا و در میان دره ای زیبا و سرسبز واقع شده است و جزو زیبایی های طبیعت این منطقه محسوب می شود. رودخانه سپهسالار در دره ای در جنوب قله هفت خان قرار گرفته است. دره سپهسالار در ابتدا تا حدودی پهناور بوده و هر چه که به آبشار نزدیک تر بشوید دره تنگ تر خواهد شد. در نهایت مسیری صخره ای وجود دارد که در زیر شیب های تند به جناح جنوبی قله هفت خان میرسد. در افسانه های محلی آمده است که غاری که در دامنه های شمالی آبشار وجود دارد که با غار معروف یخ مراد در فاصله ای بسیار دور و در ارتفاعات گچسر و آزادبر در ارتباط می باشد.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)
باغ ویلای دربستی (جاده چالوس)

البرز، جاده چالوس

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,200,000 تومان برای هر شب

جزئیات
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات