معرفی آبشار خور در نزدیکی کرج

معرفی آبشار خور در نزدیکی کرج

جذاب ترین فعالیتی که می توانید در آبشار خور کرج انجام دهید، صعود و فرود از آبشار است که بسیار هیجان انگیز و لذت بخش میباشد.

آبشار خور یک جاذبه بسیار زیبا در استان البرز است که تفریحات بسیار جذابی نیز می توانید با سفر به آن انجام دهید. آبشار خور کرج در نزدیکی روستای معروف خور در استان البرز واقع شده و به همین دلیل نام این روستا نیز بر روی آن قرار داده شده است. این آبشار در هفده کیلومتری جاده کرج به چالوس قرار گرفته است و فاصله زیادی با شهر تهران ندارد. اگر قصد سفری یکروزه و مفرح در آخر هفته را دارید، آبشار خور می تواند بسیار لذت بخش و مفرح برای شما باشد. ارتفاع آبشار خور پنجاه متر می بوده و این آبشار در محیطی سرسبز و باصفا، در میان کوه های سر به فلک کشیده خور واقع شده است. شما به منظور رسیدن به آبشار خور باید مسیری پنجاه دقیقه ای را با پای پیاده طی کنید که این مسیر نیز به تنهایی بسیار لذت بخش خواهد بود. در میانه های مسیر دریچه هایی تعبیه شده اند که آب را به سمت باغ های روستای خور می رسانند.

 

جذاب ترین فعالیتی که می توانید در آبشار خور کرج انجام دهید صعود و فرود از آبشار است که بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. هر ساله صخره نوردان بسیاری به منظور فرود از این آبشار به روستای خور سفر می کنند. به یاد داشته باشید که برای فرود از آبشار باید آموزش های لازم در این زمینه را دیده باشید و با تجهیزات کامل این کار را به انجام برسانید. همچنین می توانید با تورهایی که به این منظور به منطقه سفر می کنند، همراه شوید تا با مربیان حرفه ای این تور ها از آبشار فرود بیایید و مشکلی برای شما به وجود نیاید.

 

آبشار خور کرج دو هزار و هشتصد متر از سطح آب های آزاد ارتفاع دارد و به همین دلیل در طول فصل تابستان آب و هوایی بسیار خنک داشته و تفریح در آن بسیار لذت بخش خواهد بود. این آبشار، مکان مناسبی برای کسانی است که قصد فرار از گرمای تابستان را دارند. در نتیجه بهترین فصل سفر به این منطقه، فصل تابستان است. البته علاقه مندان به ورزش یخ نوردی، در طول فصل زمستان به این مکان سفر می کنند که این ورزش و تفریح نیز در نوع خود بسیار لذت بخش است. به منظور بازدید از آبشار خور ابتدا به جاده چالوس بروید و پس از حدود هفده کیلومتر و قبل از رسیدن به سد کرج، وارد مسیر فرعی خوزنکلا شوید. پس از حدود پانزده کیلومتر به روستای خوزنکلا خواهید رسید، راه سمت چپ به سمت خوزنکلا و راه سمت راست به سمت روستاهای سیجان و خور می رود. هنگامی که به ورودی روستای سیجان رسیدید، مسیر سمت چپ را ادامه دهید تا سرانجام به روستای با صفای خور برسید. از اینجا باید چیزی حدود پنجاه دقیقه پیاده روی کنید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا استخردار (جاده چالوس)
ویلا استخردار (جاده چالوس)

البرز، وینه

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


800,000 تومان برای هر شب

جزئیات