تجربه بازدید از موزه مردم‌ شناسی شاهین‌ شهر

تجربه بازدید از موزه مردم‌ شناسی شاهین‌ شهر

موزه مردم شناسی شاهین شهر با دو مجموعه تاریخی و مردم شناسی، دارای هشتصد و پنجاه شیء شناسنامه دار و بسیار ارزشمند فرهنگی، تاریخی، و هنری است.

موزه مردم شناسی شاهین شهر توسط بخش خصوصی با همکاری شهرداری شاهین شهر و برخوار در سال 1390 در محل فرهنگسرای اشراق دایر شد. تعداد 452 قطعه تاریخی و همچنین 490 قطعه مردم شناسی نظیر ظرف های چینی از دوره قاجار تا به امروزه، نسخه های خطی، سکه های تاریخی و کهن، اسکناس های تاریخی، انواع تمبر و... در این موزه به نمایش گذاشته شده اند که شما می توانید با سفر به شهرستان شاهین شهر اصفهان از آن دیدن کنید.

 

موزه مردم شناسی شاهین شهر به دلیل شاخصه های فراوانی که دارد مشهور بوده و توریست های زیادی که از آن دیدن می کنند. همچنین به دلیل قرارگیری در مناسب مکان و طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد، از سال 1392 تاکنون به عنوان یکی از موزه های برتر کشور معرفی شده است. این موزه با دو مجموعه تاریخی و مردم شناسی، دارای هشتصد و پنجاه شیء شناسنامه دار و بسیار ارزشمند فرهنگی، تاریخی، و هنری است.

 

در موزه مردم شناسی، مجموعه ای از مرغوب ترین مسکوکات شامل سکه هایی از دوران هخامنشی، اشکانیان، ساسانیان و از صدر اسلام تا دوره صفویه، قاجار و پهلوی، همچنین کتاب ها و نسخه های خطی، چاپ سنگی، و اسناد و مدارک قدیمی میباشد که در معرض دید مردم گذاشته شده است. انواع ظروف سفالی و پی سوز از قرن چهار به بعد، وسایل و ادوات ریسندگی و بافندگی دستی قدیمی، ظروف سفالی، سنگی، مسی، برنز و چوبی هم از دیدنی های این موزه محسوب می شوند.مطالب مشابه