سفر به نمک آبرود، یک تجربه فراموش نشدنی

در بخش شمالی شهرک یک تفرجگاه وجود دارد که در کنار ساحل بوده و فضایی بسیار آرام و زیبا دارد و تمامی امکانات بهداشتی و رفاهی نیز به بهترین شکلی در این بخش تعبیه شده اند. در این بخش تفریحاتی مانند جت اسکی، پاراسل، پیست موتور و ماشین، پیست دوچرخه سواری، شهر بازی و شاتل برای گردشگران در نظر گرفته شده اند.

نمک آبرود نام شهرک جدیدی در استان مازندران و 12 کیلومتری جاده چالوس است که هرساله پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور میباشد. مناطق سرسبز، بلندترین تله کابین ایران، بازارچه ها و مراکز خرید محلی، و سایر موارد، باعث شده اند که هیچ مسافری از بودن در این شهرک خسته نشده و تا ساعت ها از گشت و گذار در این منطقه لذت ببرد.

تله کابین
از محبوب ترین جاذبه های گردشگری نمک آبرود میتوان به تله کابین اشاره کرد که دلیل اصلی بازدید بسیاری از افراد از این شهرک است. نمک آبرود دارای دو خط تله کابین است که خط اول آن در ارتفاع 970 متری و خط دوم آن در ارتفاع 700 متری از سطح دریا قرار دارد. در انتهای تله کابین کافه و رستوران وجود دارد و شما میتوانید پس از اتمام تله کابین از آنها استفاده کنید.

در خط 1 تعداد 42 کابین 4 نفره وجود دارند که چیزی حدود 15 دقیقه طول میکشد تا افراد را به قله برسانند. زمانی که به قله برسید، دما 10 درجه خنک تر از پای کوه است. از این جا چشم انداز زیبایی از دریا و جنگل مشاهده میشود. در خط 2 نیز 35 کابین وجود دارد که مسیر 1700 متری را طی میکنند.

 

 

جنگل ها و آب هوا
جنگل های مازندران از اهمیت بالایی برخوردار هستند و نقش به سزایی در تعادل هوا و تنظیم رودخانه ها دارند و از نظر صنعتی نیز بسیار تاثیر گذارند. این جنگل ها دارای درختان انجیلی، توسکا، نارون، راش، شاه بلوط و سایر درختان هستند که باعث میشوند تنوع درختان در این جنگل ها بالا باشد. همچنین پارک های جنگلی شمشاد و بنفشه نمک آبرود منظره بی نظیری ایجاد کرده اند که نظر هر فردی را به سمت خود جلب میکند.

دو جریان هوا در منطقه نمک آبرود تاثیر گذار هستند. اولی هوایی است که از شمال و شمال شرقی سیبری به سمت مازندران می آید و باعث سردی زیاد این منطقه در زمستان و بارش برف میشود و در تابستان باعث خنکی هوا میشود. جریان دوم نیز بادهای غربی هستند که از سوی اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه وزیده و در زمستان باعث باران و در تابستان باعث رطوبت هوا میشوند، در نتیجه باعث شرجی شدن هوا میگردند.

 


 
تفریحات
در بخش شمالی شهرک یک تفرجگاه وجود دارد که در کنار ساحل بوده و فضایی بسیار آرام و زیبا دارد و تمامی امکانات بهداشتی و رفاهی نیز به بهترین شکلی در این بخش تعبیه شده اند. در این بخش تفریحاتی مانند جت اسکی، پاراسل، پیست موتور و ماشین، پیست دوچرخه سواری، شهر بازی و شاتل برای گردشگران در نظر گرفته شده اند.

یک تفریح بسیار جذاب و هیجان انگیر در نمک آبرود “زیپ لاین” است که تنها کافیست کمی بر ترس خود غلبه کنید و از آن استفاده کنید تا یک تجربه جدید کسب کنید و لذت ببرید.

نمک آبرود دارای باشگاه تیراندازی و اسکیت است. در باشگاه تیراندازی به هر فرد یک اسلحه داده میشود که باید با استفاده از آن به پرندگان مصنوعی شلیک کند. همچنین امکان استفاده از تیر و کمان به جای اسلحه نیز وجود دارد.

شما در نمک آبرود میتوانید به بازی پینت بال نیز بپردازید، با حداقل دو بازیکن و حداکثر 40 بازیکن. پینت بال در جنگل های نمک آبرود بسیار لذت بخش بوده و میتوانید شما و خانواده و دوستانتان را سرگرم کند.

همچنین اگر علاقمند به رانندگی با سرعت بالا هستید میتوانید از کارتینگ استفاده کنید تا کاملا سرگرم شوید.

 

 

رستوران ها و پذیرایی
در بخش های مختلف منطقه نمک آبرود مانند قله، پای کوه، و سایر بخش ها کافه ها، رستوران ها و تالار های پذیرایی مجللی وجود دارند که میزبان گردشگران بوده و خدمات کاملی ارائه میدهند.

شرایط اقامت
در صورتی که بخواهید در نمک آبرود بمانید، میتوانید در هتل آزادی خزر اتاق بگیرید، و یا میتوانید در همان منطقه اقدام به اجاره ویلا کنید. همچنین میتوانید در تفرجگاه نیز کلبه اجاره کنید و آنجا مستقر شوید. سکو هایی نیز برای چادر زدن در تفرجگاه در نظر گرفته شده اند که در صورت علاقه مند بودن به چادر برپا کردن میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

 مطالب مشابه