گردشی در کوچه باغ های خوانسار

گردشی در کوچه باغ های خوانسار

کوچه باغ های خوانسار از بی نظیر ترین کوچه باغ هایی هستند که با سفر به این شهر خواهید دید. باغ هایی که جویبار در وسط آنها روان است و درختانش در یک ظهر داغ تابستانی پناهگاهی می شوند برای یک خواب طولانی.

خوانسار شهری در استان اصفهان است که دارای تابستان های معتدل و زمستان های نسبتا سردی می باشد. خوانسار دارای صد ها چشمه جوشان بوده که باعث شده اند این منطقه بسیار سرسبز و بکر باشد و هوایی فوق العاده داشته باشد. کوچه باغ های خوانسار بسیار زیبا و بکر بوده و با قدم زدن در آنها احساس خواهید کرد در حال قدم زدن در تکه ای از بهشت هستید. نام شهر خوانسار نیز از دو بخش خوان به معنای چشمه و سار به معنای فراوانی تشکیل شده است، یعنی در کل خوانسار یعنی چشمه های فراوان. تعداد چهارصد و پنجاه چشمه در این شهر قرار دارد.


این شهر بارها توسط سیل های ویرانگر تخریب شده است و به همین دلیل بناهای تاریخی زیادی در آن برجای باقی نمانده و به مرور زمان از بین رفته اند. هر ساله با شروع فصول بهار و تابستان و شکوفایی درختان و سرسبزی و طراوت آب سرچشمه ها، تعداد بی شماری از گردشگران به خوانسار سفر می کنند که همین امر باعث شده این شهر در این فصول شلوغ باشد.

 

کوچه باغ های خوانسار از بی نظیر ترین کوچه باغ هایی هستند که با سفر به این شهر خواهید دید. باغ هایی که جویبار در وسط آنها روان است و درختانش در یک ظهر داغ تابستانی پناهگاهی می شوند برای یک خواب طولانی. خیابان های مسقف شده توسط درختان همیشه سبز و سر به فلک کشیده، و دیوارهای خشتی که در پشت انبوه درختان به سختی قابل رویت است، وسوسه ای در وجودتان می اندازد که تمام شهر را با پاهای پیاده طی کنید. آب و هوای معتدل، مردمان دوست داشتنی و خونگرم، و همچنین غذاهای لذیذ، این شهر را به یک مرکز دوست داشتنی گردشگری تبدیل کرده است. سراسر خوانسار صدای حرکت روان آب شنیده می‌شود و پرندگانی که بر بالای درختان آواز سرخوشی سر می دهند فضای فوق العاده ای را به وجود می آورند.

 

در روزهای داغ تابستان قدم زدن در کوچه باغ های زیبا، دراز کشیدن زیر سایه درختان و کنار جویبارها، لذت بخش ترین کار برای مسافرانی خواهد بود که شهر های شلوغ به اینجا می آیند. خوانسار و خانه‎ های کاهگلی اش، کوچه باغ های پر درختش، و جوی های پر آبش، هنوز به عنوان یکی از آرامش بخش ترین مناطق گردشگری ایران شناخته می شود.مطالب مشابه