آشنایی با خانه حبیبی ها در خوانسار

آشنایی با خانه حبیبی ها در خوانسار

خانه تاریخی حبیبی ها که در طبیعت زیبا و کوچه باغ های بی نظیر شهر خوانسار واقع شده است، در طول تاریخ و گذر زمان حوادث و اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشته است و دارای گذشته ای با شکوه می باشد.

 

خانه حبیبی ها از خانه های تاریخی شهر خوانسار است و دارای سردری بسیار زیبا و شکوه و معماری فوق العاده ای می باشد که از همین رو از جاذبه های گردشگری شهر خوانسار محسوب میشود. سالانه در این خانه مراسم عزای حسینی به شکل بسیار باشکوه و زیبایی برگزار می گردد، به همین دلیل از این خانه با عنوان حسینیه حبیبی ها نیز بین مردم خوانسار یاد می شود. خانه تاریخی حبیبی های خوانسار مربوط به دوران قاجار می باشد و در استان اصفهان، شهر خوانسار، خیابان امام خمینی، کوچه حبیبی واقع شده است. شایان ذکر است که این خانه در تاریخ بیست و چهارم اسفند ماه سال 1383 با شماره ثبت 11759 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

خانه تاریخی حبیبی ها که در طبیعت زیبا و وچه باغ های بی نظیر شهر خوانسار واقع شده است، در طول تاریخ و گذر زمان حوادث و اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشته و دارای گذشته ای با شکوه می باشد. می توان گفت که این خانه نماد حرفه و هنر معماری ایرانی در روزگاران قدیم است.

 

بد نیست بدانید که استان اصفهان در کنار جاذبه های گردشگری طبیعی که دارد، بیش از بیست و دو هزار بنا و اثر تاریخی نیز در دل خود جای داده است، که هزار و هشتصد و پنجاه مورد از آنها دارای شماره ثبت ملی میباشند. همچنین از بین این آثار، هفت مورد از آنها به ثبت جهانی سازمان میراث جهانی یونسکو نیز رسیده اند.مطالب مشابه