پارک ملی سرچشمه خوانسار کجاست؟

پارک ملی سرچشمه خوانسار کجاست؟

دو چشمه طبیعی در پارک ملی سرچشمه خوانسار وجود دارند که عبارتند از مرزنگشت و چشمه پیر. این دو چشمه زیبا، از دل کوه میجوشند و در گرمای تابستان باعث خنک شدن محیط اطراف شان می شوند.

خوانسار منطقه ای با طبیعی فوق العاده در استان اصفهان است که دارای چشمه ها و رودهای طبیعی و همچنین مناطق سرسبز بسیار چشم نواز می باشد. شهر خوانسار با کوچه باغ های دلنشین و بسیار زیبا و همچنین خانه های خشتی و گلی می تواند یکی از بهترین مقاصد برای گردشگری باشد. از زیباترین مکان های این شهر کم نظیر میتوان به پارک سرچشمه اشاره کرد. این پارک بسیار زیبا با مساحت پانزده هکتار و همچنین چشمه های فراوانی نظیر مرزنگشت و چشمه پیر، یک مکان بسیار دنج و آرام برای گذراندن ساعت و داشتن آرامش است.

 

 

آرامگاه شیخ اباعدنان نیز در این منطقه قرار دارد. جنگلی انبوه از درختان مختلف در دامنه کوه و جایگاه‌ ها و سکوهایی که برای استراحت افراد و مسافران تعبیه شده، بر زیبایی پارک سرچشمه نیز اضافه کرده است. این پارک به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شده است.
 

پارک سرچشمه با درختانی بلند و سرسبز، چشمه‌ های جوشان و روان، سایه ‌های خنک، و هوای پاک، از مناطق بسیار زیبای شهر خوانسار اصفهان است. این پارک در سال 1386 توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب گردید. در حال‌ حاضر این پارک همه فصول سال و به خصوص از اردیبهشت تا پایان شهریورماه میزبان گردشگران از نقاط مختلف کشور می باشد. تقریبا همه روزه این پارک بسیار شلوغ بوده و شایان ذکر است که این شلوغی در ایام تعطیل سه الی چهار برابر می شود.
 

دو چشمه طبیعی در پارک ملی سرچشمه خوانسار وجود دارند که عبارتند از مرزنگشت و چشمه پیر، که از دل کوه میجوشند و در گرمای تابستان باعث خنک شدن محیط اطراف شان می شوند. حوضچه ‌های پرآب روان این پارک از دیگر زیبایی ‌های پارک سرچشمه هستند. آب این حوضچه ‌ها از چشمه ‌های پای کوه سرازیر شده است. سایه درختان بلند و کهن پارک همراه با خنکی آب حوضچه ‌ها، برای ساعاتی باعث آرامش شما خواهند شد. در سفر به خوانسار چند ساعتی از وقت خود را برای گشت ‌و گذار و استراحت در پارک سرچشمه در نظر بگیرید.

بالای کوه چشمه مرزنگشت، آلاچیق ‌هایی برای نشستن و استراحت تعبیه شده است. این ارتفاعات به ‌دلیل موقعیت بلندتر از پارک، چشم‌ اندازی زیبا به پارک دارد، به همین دلیل است که این قسمت از پارک بین گردشگران محبوب تر می باشد. به فاصله‌ ای کوتاه از چشمه مرزنگشت و یا همان مرزنگوش در دامنه کوه، جنگل انبوهی از درختان مختلف با سکوهایی برای پیک ‌نیک و دورهمی خانواده‌ ها قرار دارد.

 مطالب مشابه