معرفی بقعه امامزاده سید احمد در خوانسار

معرفی بقعه امامزاده سید احمد در خوانسار

بقعه امامزاده سید احمد، که به شاهزاده احمد نیز شهره می باشد، یکی از مکان های زیارتی پرطرفدار در خوانسار است که در جنوب شهر، در خیابان آیت الله خوانساری واقع شده است.

شهر خونسار از شهر های بسیار قدیمی ایران میباشد که از دوره پیش از اسلام نیز وجود داشته است. گفته می شود که نام شهر خوانسار از دو بخش خوان به معنای چشمه و سار به معنای زیاد بودن تشکیل شده است، زیرا چشمه های زیادی در این شهر وجود دارند که همین مسئله باعث شده است که خوانسار دارای طبیعت بی نظیر و آب و هوایی خنک باشد. این شهر چیزی حدود سی هزار نفر جمعیت دارد. از نظر تقسیمات جغرافیایی، شهر خوانسار بخشی از تقسیمات چهار دهستان مختلف از بخش مرکزی می باشد که عبارتند از چشمه سار، خوانسار، گلسار و کوهسار.

 

شهر خوانسار از لحاظ تاریخی بر اساس مستندات تاریخی معتبر پیشینه ای به قدمت جنگ های اسکندر و داریوش سوم را دارا می باشد. حتی درباره ی جان فشانی ها و رشادت های مردم این منطقه داستان های بسیار زیادی گفته شده است. در شهر خوانسار، بیشترین فعالیت اقتصادی که در زمینه ی باغات و تولیدات کشاورزی سنتی و خاص می باشد.

 

بقعه امامزاده سید احمد، که به شاهزاده احمد نیز شهره می باشد، یکی از مکان های زیارتی پرطرفدار در خوانسار است که در جنوب شهر در جوار رودخانه اصلی در خیابان آیت الله خوانساری قرار گرفته است. چشم انداز گنبد طلایی و مناره های زیبای این امامزاده در کنار رود اصلی شهر، از دور شما را به خود جذب خواهند کرد. این زیارتگاه دارای گنبد دو پوش است که روی بقعه واقع شده و در دو طرف گنبد دو مناره گلدسته بنا شده است.  قدمت این امامزاده به احتمال زیاد مربوط به دوره صفوی بوده و در خیابان آیه الله خوانساری شهر خوانسار قرار گرفته است. هر ساله گردشگران از سراسر کشور جهت زیارت به این مکان جذب میشوند.مطالب مشابه