آشنایی با وضعیت گردشگری در ایران برای مسافران خارجی

آشنایی با وضعیت گردشگری در ایران برای مسافران خارجی

ایران یکی از امن ترین کشور های منطقه خاورمیانه برای گردشگران خارجی بوده و به هر استان از این کشور که سفر کنید، امنیت شما تامین شده است. همچنین آسمان ایران نیز یکی از امن ترین اسمان های خاورمیانه است و روزانه میزبان پرواز های بین المللی فراوانی است.

از آنجایی که قوانین و فرهنگ بومی در ایران با بسیاری از کشور های دیگر متفاوت است، (برای مثال حجاب برای بانوان الزامی است، و یا خوردن و نوشیدن در ملا عام در ماه رمضان ممنوع است)، برای هر فرد خارجی که قصد گردشگری در ایران را دارد، دانستن اطلاعات عمومی و همچنین کمی اطلاعات قانونی، مهم است. بعضی از توریست های خارجی درباره سفر به ایران شک دارند و نسبت به سفر به این کشور به چشم تردید نگاه میکنند. آن هم به این دلیل است که فکر میکنند گشت و گذار در ایران سخت است. این افراد برای کسب اطمینان از امنیت داخل ایران تنها کافیست سری به وبسایت های خبری بین المللی مطمئن بزنند تا اطلاعات صحیح راجع به امنیت ایران کسب کنند.

بر طبق آمار ها و گزارش های بین المللی، ایران یکی از امن ترین کشور های منطقه خاورمیانه برای گردشگران خارجی بوده و به هر استان از این کشور که سفر کنید، امنیت شما تامین شده است. همچنین آسمان ایران نیز یکی از امن ترین آسمان های خاورمیانه است و روزانه میزبان پرواز های بین المللی فراوانی است.

 

 

از جهتی دیگر، ایران برای گردشگران خارجی کشوری بسیار ارزان بوده و دارای جنبه های گردشگری و بوم گردی و تفریحی زیادی است. از آنجایی که ارزش پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا و یورو پایین تر است، قدرت خرید گردشگران خارجی در ایران بسیار بالا بوده و این افراد میتوانند با پولی که به همراه خود به ایران میاورند چیز های زیادی خریداری کنند!

همچنین هزینه های پزشکی و جراحی نیز در ایران نسبت به بسیاری از کشور های دیگر پایین بوده، و در کل با دلار و یورو، برای افراد خارجی بسیار به صرفه است. به همین دلیل است که یکی از دلایل بسیاری از سفر ها به ایران، انجام عمل های جراحی است.

 

 

از نظر هزینه نیز، یک فرد خارجی، مادامی که قصد اقامت در هتل های لوکس را نداشته باشد، با پانصد الی هزار یورو میتوانید تا دو هفته در ایران اقامت داشته باشد و چیز های زیادی خریداری کند! قبل از شروع به سفر و گردشگری در ایران، ابتدا بهتر است هدف را تعیین کنید. برای مثال اینکه میخواهید از چه نوع مکان هایی، طبیعت هایی و یا شهر هایی دیدن کنید. همچنین محل اقامت را نیز قبل از شروع سفر باید تعیین کرد.مطالب مشابه