گشت و گذار در تنگ هونی بازفت

گشت و گذار در تنگ هونی بازفت

بازفت به قدری دیدنی های جذاب و بی نظیری دارد که از محبوب ترین مقاصد توریستی نه تنها در شهرستان کوهرنگ، بلکه در تمامی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود. تنگ هونی یکی از دیدنی های این بخش است. تنگ هونی که در بخش غربی رودخانه بازفت واقع شده است ارتفاع آن از سطح دریا 1680 متر استو تا 220 متر هم می‌رسد، دیدنی‌ای کم نظیر و بدیع در کوهرنگ است و تا به قله تاراز می رسد.

بازفت به قدری دیدنی های جذاب و بی نظیری دارد که از محبوب ترین مقاصد توریستی نه تنها در شهرستان کوهرنگ، بلکه در تمامی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود. تنگ هونی یکی از دیدنی های این بخش است. تنگ هونی که در بخش غربی رودخانه بازفت واقع شده است ارتفاع آن از سطح دریا 1680 متر استو تا 220 متر هم می‌رسد، دیدنی‌ای کم نظیر و بدیع در کوهرنگ است و تا به قله تاراز می رسد. کف تنگ رودخانه کوچکی که از ارتفاعات مجاور سرچشمه میگیرد وجود دارد که منتهی می شود به رودخانه زیبای همین شهرستانف یعنی رودخانه بازفت. شایان ذکر است که تنگ زیبای هونی بازفت به دلیل شرایط زیستگاهی به خصوصی که دارد، زمینه حضور توده ای بی نظیر از نارون را در این منطقه فراهم کرده. این تنگ مملو از جنگل های تنک نارون است.  بد نیست مطالعه ای هم راجع به خود بخش بازفت داشته باشید: معرفی شهر بازفت کوهرنگ و دیدنی های آن.

 

در جنگل های زاگرس به دلیل شرایط رویشگاهی تقریبا یکسان و موقعیت خاص اقلیمی، بعضی از درختان و درختچه ها نظیر کیکم، محلب، داغداغان، چنار، زالزالک، ون، بلوط ایرانی و بنه به چشم می خورد و چشم انداز هایی ایجاد کرده اند که در کمتر جایی می توانید پیدا کنید. رسیدن به تنگ هونی بازفت چندان دشوار نبوده و به منظور رسیدن به آن به واسطه جاده ارتباطی چهارمحال و بختیاری به خوزستان در منطقه بازفت، پس از گذر مورز، چمن گلی، شیخ عالی و در نهایت گراب، به روستایی می رسید که این تنگ واقع در آن است.

 

روستای دیدنی تنگ هونی یکی از روستاهای از توابع بخش بازفت شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری ایران است و بر محبوبیت این شهرستان بسیار افزوده است. بازفت دیدنی های جذاب دیگری هم دارد که می توانید با مطالعه مقاله های سیری در منطقه جنگلی بازفت کوهرنگ و همچنین آشنایی با آبشار نیم‌ساعته بازفت کوهرنگ و دیدنی های اطرافش با آن ها آشنا شوید.

 مطالب مشابه