تجربه قدم زدن بر روی پل خدا آفرین بازفت

تجربه قدم زدن بر روی پل خدا آفرین بازفت

خدا آفرین پلی طبیعی است که بر رودخانه معروف شهر بازفت قرار گرفته است و از جاذبه های توریستی این منطقه به شمار می رود و گفته می شود که زلزله ای آن با ایجاد کرده است. اندرباب ارزش  این پل تنها کافیست این را بگوییم که که هزاران سال از آن به عنوان یکی از معبرهای مهم موچ عشایر چهارمحال و بختیاری استفاده می شده است و امروزه هم نه تنها برای عبور استفاده می شود، بلکه از جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی است که افراد بسیاری را جلب بازفت می کند.

خدا آفرین پلی طبیعی است که بر رودخانه معروف شهر بازفت قرار گرفته است و از جاذبه های توریستی این منطقه به شمار می رود و گفته می شود که زلزله ای آن با ایجاد کرده است. اندرباب ارزش  این پل تنها کافیست این را بگوییم که که هزاران سال از آن به عنوان یکی از معبرهای مهم موچ عشایر چهارمحال و بختیاری استفاده می شده است و امروزه هم نه تنها برای عبور استفاده می شود، بلکه از جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی است که افراد بسیاری را جلب بازفت می کند. در کنار این پل در محل های غیر قابل عبور پلکانی مصنوعی در سنگ ایجاد گردیده است که امکان عبور سهل تر و سریع تر عشایر را فراهم آورده. این پل در بخش جنوبی روستایی به نام گزستان در بازفت است. روستای زیبا و سرسبز گزستان در فاصله 140 کیلومتری شهرکرد قرار دارد و از توابع بازفت است. این پل به خاطر ریزش کوه، در زمان‌های قدیم و محو شدن رودخانه برای مسافتی چند کیلومتری به این نام خوانده می‌شود. شما می توانید مقاله معرفی شهر بازفت کوهرنگ و دیدنی های آن را از وبسایت بومگردی بخوانید تا آشنایی بهتری با این شهر به دست آورید.

 

راه رسیدن به پل خدا آفرین و پلکان باستانی دژپارت طولانی و با پیاده روی بسیار زیاد و برای برخی از افراد خسته کننده و ملال آور است که نیازمند آمادگی جسمانی بالا و تجهیزات کوهنوردی کافی است. بازدید از این پل از دو مسیر امکان دارد. اولین مسیر، از بالادست و از سمت رستم آباد و آبشار زردلیمه و دومین مسیر هم از پایین دست و از سمت روستای گزستان انجام می گیرد که ما دومین مسیر را به شما پیشنهاد می دهیم زیرا دسترسی به محل از سمت گزستان نزدیک تر و سبک تر بوده و سختی کم تری خواهید داشت.

 

برای آشنایی بیشتر با دیگر دیدنی های بازفت،حتما مقالات آشنایی با آبشار نیم‌ساعته بازفت کوهرنگ و دیدنی های اطرافش، زیارت امامزاده پیر چابک بازفت و همچنین سیری در منطقه جنگلی بازفت کوهرنگ را نیز مطالعه کنید.

 مطالب مشابه