زیارت امامزاده پیر چابک بازفت

زیارت امامزاده پیر چابک بازفت

امامزاده پیرچابک که از آن به عنوان امامزاده پیراوک هم یاد می شود بنایی تاریخی در بازفت است که در کنار دیدنی های سرسبز و طبیعی این شهر، باعث افزایش ظرفیت توریستی آن شده و ارزش تاریخی این شهر هم افزایش داده است.

بازفت شهرستانی است کوچک و اما بسی دیدنی در کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری. بازفت منطقه ای سرسبز است و چند جاذبه ای که دارد باعث شهرت آن شده‌اند، به‌خصوص جاذبه‌های طبیعی اش. به عقیده برخی از افراد بازفت از زیباترین مناطقی است که در سفر به غرب ایران می توان از آن بازدید کرد. این منطقه 190 کیلومتر با مرکز استان چهار محال و بختیاری فاصله داشته و همسایه استان خوزستان است. یکی از دیدنی های بازفت که در این مطلب به آن می‌پردازیم، امازاده‌ای تاریخی است به نام پیر چابک. امامزاده پیرچابک که از آن به عنوان امامزاده پیراوک هم یاد می شود بنایی تاریخی در بازفت است که در کنار دیدنی های سرسبز و طبیعی این شهر، باعث افزایش ظرفیت توریستی آن شده و ارزش تاریخی این شهر هم افزایش داده است.

 

امامزاده پیر چابک با قدمتی چند صد ساله از جاذبه های توریستی و دیدنی های مذهبی بوده و طراوت خاصی به این منطقه بخشیده است و مناظر اطراف آن هم دیدنی بوده و قدم زدن در بازفت قطعا برای هر کسی بسیار لذت بخش است. این امامزاده، به مانند سایر امام زاده های سرزمین بختیاری در میان مردم این روستا و اطراف از احترام و قداست بالایی برخوردار می باشد و روزانه افرادی به دیدن آن می آیند و بازدید از آن را به افراد علاقه مند به جاذبه های مذهبی پیشنهاد می دهیم.

 

اگر علاقه مند به بازدید از بناهای مذهبی و دینی هستید، جاذبه های بی شماری در استان چهارمحال و بختیاری انتظار شما را می کشند که از بین آن ها می توانیم بازدید از امامزاده حمزه ابن علی بروجن و امام زاده حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد را به شما پیشنهاد دهیم. همچنین می توانید برای آشنایی با دیگر دیدنی های بازفت و همچنین آشنایی با این شهر نیز، این لینک را کلیک کنید.مطالب مشابه