آشنایی با آبشار نیم‌ساعته بازفت کوهرنگ و دیدنی های اطرافش

آشنایی با آبشار نیم‌ساعته بازفت کوهرنگ و دیدنی های اطرافش

به منظور رفتن به این آبشار زیبا و دیدنی از جاده اصلی تا آبشار حدود پانزده دقیقه مسیر را باید با پاهای پیاده طی کنید که همین مسیر کوتاه نیز به قدری مناظر دیدنی و دلچسبی دارد که دلتان نمی‌خواهد به پایان برسد. آبشار زیبای نیم ساعته بازفت کوهرنگ به صورت چشمه ای جوشان از میان شکافی غار مانند به بیرون جوشیده است.

بازفت که معرف حضور همه افراد آشنا به استان چهارمحل و بختیاری است و از محبوب ترین نقاط توریستی این شهر به شمار می رود، دیدنی های جذابی دارد که یکی از آن ها آبشار نیم ساعته این شهر است. آبشار نیم‌ساعته بازفت در منطقه بازفت پس از روستای شیخ عالی و پیش از روستای گراب در مسیر جاده چهارمحال به خوزستان واقع شده است و به منظور رفتن به این آبشار زیبا و دیدنی از جاده اصلی تا آبشار حدود پانزده دقیقه مسیر را باید با پاهای پیاده طی کنید که همین مسیر کوتاه نیز به قدری مناظر دیدنی و دلچسبی دارد که دلتان نمی‌خواهد به پایان برسد. آبشار زیبای نیم ساعته بازفت کوهرنگ به صورت چشمه ای جوشان از میان شکافی غار مانند به بیرون جوشیده است. این آبشار پس از لغزش بر روی دیواره ای صخره ای باعث ایجاد یک رود کوچک شده و در آخر هم به رودخانه ی معروف بازفت منتهی می شود. شیخ عالی یا دره شیخ عالی که این ابشار جذاب واقع در آن است، روستایی در شهرستان کوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری می باشد.

 

این بخش در تمام طول سال و همواره، و البته در فصل بهار به علت طبیعت زیبا و بی نظیرش مورد توجه توریست ها قرار می گیرد. همچنین نهایتا شایان ذکر است که منطقه بازفت شامل دو بخش بازفت بالا و بازفت پایین است و باید در این مورد در سفر خود دقت داشته باشید و آدرس های صحبحب بپرسید. بازفت بالا در همسایگی مرز استان خوزستان قرار گرفته است. همچنین شما می توانید با مطالعه مطلب سیری در منطقه جنگلی بازفت کوهرنگ آشنایی با این منطقه جنگلی که نزدیک آبشار بازفت است به دست آورید.

 

پیشنهاد می دهیم برای آشنایی بیشتر با شهر بازفت که این آبشار و همچنین دیدنی های بسیار جذاب دیگری هم در دل خود جای داده است، مطالب معرفی شهر بازفت کوهرنگ و دیدنی های آن را از وبسایت بومگردی مطالعه کنید.

 مطالب مشابه