آشنایی با چشمه میرعدیل اردبیل

آشنایی با چشمه میرعدیل اردبیل

چشمه میرعادل خلخال که از ارتفاعات کوه نهره بند سرچشمه می گیرد و اردوگاه تفریحی و سیاحتی اندبیل نیز به همین نام شناخته شده است. چشمه میرعادل، با اب ذلال ودائمی که از ارتفاعات بنات سرچشمه می‌گیرد طراوت و زیبائی خاصی به منطقه بخشیده است.

چشمه میرعدیل که از آن به عنوان میرعادل هم یاد می شود، از جمله چشمه‌های پرآب و گوارا همراه با مناظر و چشم‌اندازهای بدیع شهرستان خلخال است که در شمال شرقی روستای اندبیل واقع شده است. چشمه میرعدیل در ارتفاع حدود دو هزار متری ضلع غربی رشته ارتفاعات باغرو واقع شده است. چشمه میرعادل خلخال که از ارتفاعات کوه نهره بند سرچشمه می گیرد و اردوگاه تفریحی و سیاحتی اندبیل نیز به همین نام شناخته شده است. چشمه میرعادل، با اب ذلال ودائمی که از ارتفاعات بنات سرچشمه می‌گیرد طراوت و زیبائی خاصی به منطقه بخشیده است. سیمای عمومی منطقه کوهستانی ـ جنگلی است و ارتفاعات آن بخشی از کوه های رشته باغرو است. طرح احداث مجتمع تفریحی ،ورزشی اقامتی اندبیل که شامل تله کابین و هتل و متل و امکانات ورزشی در فضا های باز و سرپوشیده است در حوالی آن در جریان است.

 

روستای اندبیل از آبادی های بخش مرکزی خلخال است که در فاصله سه کیلومتری شرق شهر خلخال و در محدوده آن واقع است. وجود جنگلهای طبیعی با گونه غالب بلوط از خاصه های این منطقه بوده و اینک با ارتباط جاده آسفالته با مرکز شهر و برق کشی و ایجاد روشنایی به صورت منطقه تفرجی بهره برداری میشود. روستای اندبیل در سه کیلومتری شهرستان خلخال و 110 کیلومتری مرکز استان در جنوب استان اردبیل قرار دارد. این روستا با وسعتی معادل 2200 هکتار از شمال غرب به روستای علی آباد، از شرق به ارتفاعات خانقاه و باغرو، از جنوب شرق به روستای خانقاه سادات و از غرب و جنوب غرب به شهر خلخال محدود می‌شود. آب‌وهوای این روستا در تابستان معتدل و در زمستان سرد است.

 

پیشنهاد می دهیم مطلب آشنایی با روستای اندبیل خلخال و جاذبه های آن از بومگردی را بخوانید تا آشنایی بیشتری با روستای اندبیل پیدا کنید. در سفر به خلخال سری نیز به دیگر دیدنی های این زیبای استان اردبیل نظیر حمام تاریخی و کهن سیداباد و پل تاریخی سیداباد بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)

اردبیل , خلخال , خلخال

ویلا

شهری

تعداد اتاق : 2 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 440,000
آخر هفته: 500,000
تعطیلات: 500,000
تومان
جزئیات