تجربه گشت و گذار روستای وکیل‌آباد اردبیل

تجربه گشت و گذار روستای وکیل‌آباد اردبیل

وکیل‌آباد روستایی از روستاهای اردبیل از توابع بخش مرکزی، دهستان سردابه است که در استان اردبیل واقع شده است. فاصله وکیل آباد از مرکز اردبیل 28 کیلومتر است. برای رسیدن به روستای وکیل آباد از اردبیل باید از چند روستا عبور کنید که عبارتند از گلمغان، حمل آباد، ایمچه، خشکه رود، جمادی، قره تپه، وکیل آباد. بر اساس سرشماری سال 1390 نیز جمعیّت این روستا 1120 نفر با 210 خانوار بوده است.

وکیل‌آباد روستایی از روستاهای اردبیل از توابع بخش مرکزی، دهستان سردابه است که در استان اردبیل واقع شده است. فاصله وکیل آباد از مرکز اردبیل 28 کیلومتر است. برای رسیدن به روستای وکیل آباد از اردبیل باید از چند روستا عبور کنید که عبارتند از گلمغان، حمل آباد، ایمچه، خشکه رود، جمادی، قره تپه، وکیل آباد. بر اساس سرشماری سال 1390 نیز جمعیّت این روستا 1120 نفر با 210 خانوار بوده است. آبشار سردابه در نزدیکی روستاي وكيل آباد و در 28 كيلومترى غرب شهر اردبيل واقع شده است. ارتفاع آن حدود 18 متر و حجم جريان آن نسبتاً اندك و محدود به خروجى چند چشمه بالادست است. اين آبشار از جاذبه هاى گردشگرى استان اردبيل است. اين آبشار در نزديكى آبگرم معدنى سردابه قرار دارد.اين مكان يك منطقه طبيعى در دامنه هاى سبلان و از ساليان دراز در اين منطقه موجود مى باشد.

 

چشمه سردابه در 25 كيلومترى شمال غرب شهر اردبيل، در روستاى سردابه واقع شده است. ارتفاع چشمه از سطح دريا 1840 متر است و چشمه در روى دامنه قرار دارد. دماى آن در حدود 35 درجه سانتى گراد است. دبى آن در حدود 52 ليتر در ثانيه و بصورت دائمى در جريان است. ظاهر آب شفاف، كمى ترش مزه و بيرنگ بوده و بوى شديد گوگرد از آن به مشام مى رسد. از كاتيون هاى آن سديم و كلسيم و از آنيون هاى آن سولفات و بى كربنات است. در اطراف چشمه، رسوبى از املاح سيليسى، قليائى خاكى و مختصرى گوگرد ديده مى شود.

 

از مناطق سرسبز و دیدنی که در سفر اردبیل پیشنهاد می دهیم بازدید از آن ها را هم از دست ندهید، می توان به روستای زردالو و روستای دویل اشاره نمود.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)

اردبیل , اردبیل , بازار

هاستل

شهری

تعداد اتاق : 0 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 220,000
آخر هفته: 220,000
تعطیلات: 220,000
تومان
جزئیات