گشت و گذار در روستای کرکرق اردبیل

گشت و گذار در روستای کرکرق اردبیل

کرکرق روستایی است از روستاهای اردبیل از توابع بخش مرکزی، دهستان کلخوران که در استان اردبیل واقع شده است. بر اساس سرشماری سال 1385 جمعیّت این روستا 1393 نفر بوده است. کرکرق روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان اردبیل، بخش مرکزی، دهستان کلخوران قرار دارد.

کرکرق روستایی است از روستاهای اردبیل از توابع بخش مرکزی، دهستان کلخوران که در استان اردبیل واقع شده است. بر اساس سرشماری سال 1385 جمعیّت این روستا 1393 نفر بوده است. کرکرق روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان اردبیل، بخش مرکزی، دهستان کلخوران قرار دارد. کرکرق سال‌ها قبل به عنوان استراحتگاه یکی از طوایف مفانلوها بوده که در زمان کوچ آنهااز قشلاق به ییلاق‌های دامنه سبلان استفاده می‌گردیده است. باگذشت زمان عده‌ای ازآنها در این محل ساکن شده‌اند و آنجا را تبدیل به یک روستا کرده‌اند. شغل اکثریت اهالی کشاورزی و دامداری میباشد. استادیوم بیست هزارنفری علی دایی در زمین‌های این روستا قرار دارد. این روستا یکی از زیباترین مناطق و مناظر بکر طبیعی را دارا می‌باشد.

 

روستای کرکرق دارای زیارتگاهی است تاریخی است که در داخل این زیارتگاه قبور متبرکه چهار تن سه قبر در یک ضلع و در امتداد هم و قبر دیگر در ضلع مقابل و در همان امتداد قرار گرفته‌است که متأسفانه هویت و تاریخچه آرمیدگان این زیارتگاه بر مردم روستا دقیقاً مشخص نمی‌باشد. بنای زیارتگاه در سال 1366 شمسی توسط اهالی روستا مرمت شده است. همچنین بد نیست بدانید که سعید محمدپور، وزنه‌بردار المپیکی ایران نیز از اهالی این روستا است و افتخاری است برای روستای کرکرق اردبیل.

 

با مطالعه مقاله زیارت زیارتگاه کرکرق اردبیل از وبسایت بومگردی به آشنایی بهتری از این روستا خواهید رسید. همچنین پیشنهاد می دهیم سری نیز به دیگر امامزاده های اردبیل نظیر امامزاده سیدعبدالعزیز (ع) بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)

اردبیل , اردبیل , بازار

هاستل

شهری

تعداد اتاق : 0 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 220,000
آخر هفته: 220,000
تعطیلات: 220,000
تومان
جزئیات