راهنمای سفر به روستای طالب‌قشلاقی اردبیل

راهنمای سفر به روستای طالب‌قشلاقی اردبیل

فاصله روستا از مرکز شهر اردبیل 22 کیلومتر می باشد. مردم روستا اکثرا به کشاورزی و دامداری مشغول هستند، البته ناگفته نماند که خرید و فروش سیب زمینی از دیگر شغل های پر طرفدار در روستا میباشد. از محصولات کشاوری این روستا می‌توان به سیب زمینی، گندم، چغندر و ... اشاره نمود.

طالب قشلاقی نام روستایی از روستاهای اردبیل از توابع بخش مرکزی، دهستان ارشق شرقی است که در استان اردبیل واقع شده است. بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیّت این روستا 1409 نفر با چهارصد خانوار بوده است. فاصله روستا از مرکز شهر اردبیل 22 کیلومتر می باشد. مردم روستا اکثرا به کشاورزی و دامداری مشغول هستند، البته ناگفته نماند که خرید و فروش سیب زمینی از دیگر شغل های پر طرفدار در روستا میباشد. از محصولات کشاوری این روستا می‌توان به سیب زمینی، گندم، چغندر و ... اشاره نمود.

 

دهستان ارشق شرقی که این روستا در آن قرار گرفته است، از دهستان‌های بخش مرکزی شهرستان اردبیل به مرکزیت روستای تقی دیزج است که در سال 1366 تأسیس شده و شامل آبادی‌های چاغونگنش، خواجه بولاغی، دلیک لی داش، سرخانلو، آبدارلو، آق قلعه، الماس کندی، ایمیر، بایرام بدنی، پیرالوان، تقی دیزج، جمایران، چات قیه، خلج داشلوجه، ساوج بولاغ، شریف بیگلو، طالب قشلاقی، طهماسب آباد، کفتاره، گل تپه، له له لو، محمدجان لو، نقدی کندی، قشلاق اوچ بولاغ، بیگلرآباد، اکملوو قوش قایاسی است.

 

اگر علاقه به اقامت در روستاهای آرام و سرسبز دارید، در سفر به اردبیل، سری نیز به دیگر روستاهای دیدنی آن نظیر روستای حفظ آباد و روستای خانقاه بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)

اردبیل , اردبیل , بازار

هاستل

شهری

تعداد اتاق : 0 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 220,000
آخر هفته: 220,000
تعطیلات: 220,000
تومان
جزئیات