آشنایی با شهر اردبیل و دیدنی های آن

آشنایی با شهر اردبیل و دیدنی های آن

شهرستان اردبیل با دارا بودن مساحتی بالغ بر 2098 کیلومتر مربع از کل استان یکی از وسیع ترین شهرستان های استان اردبیل به شمار می رود. اردبیل از استان‌های شمال غرب ایران است که هم دارای کوه‌های وسیع و زیبایی است و هم از جنگل‌های سرسبز زیادی تشکیل شده است که این استان را به یکی از زیباترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است.

اردبیل از شهرهای بسیار محبوب کشور و مرکز استان اردبیل در شمال غربی ایران است. مرکز این شهرستان شهر اردبیل است. شهرستان اردبیل با دارا بودن مساحتی بالغ بر 2098 کیلومتر مربع از کل استان یکی از وسیع ترین شهرستان های استان اردبیل به شمار می رود. اردبیل از استان‌های شمال غرب ایران است که هم دارای کوه‌های وسیع و زیبایی است و هم از جنگل‌های سرسبز زیادی تشکیل شده است که این استان را به یکی از زیباترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. گردشگران زیادی اقامت در اردبیل را به خاطر هوای دلپذیر و خنکی که در روزهای گرم بهار و تابستان دارد، برای مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند و عده‌ای هم در پاییز و زمستان پا به این شهر می‌گذارند تا تنی به آبگرم های سرعین بزنند، هم لذت ببرند و هم دردهایشان را به آب بسپارند.  این شهرستان علاوه بر مرکزیت سیاسی-اداری از یک مرکزیت جغرافیایی نیز برخوردار است به این دلیل در سطح استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به لحاظ طبیعی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز پررونق ترین شهرستان استان بوده و از جاذبه های متعدد گردشگری برخوردار است. دسترسی آسان از این شهرستان به مناطق و جاذبه های گردشگری استان، برخورداری از امکانات مناسب زیر ساختی و اقتصادی از جمله مزیت های این شهرستان بوده که مجموعه ای از عوامل و عناصر جذب گردشگر را در خود جمع کرده است.

 

این شهرستان شامل بخش مرکزی، بخش هیر و بخش ثمرین است. شهرستان اردبیل شامل چهار شهر، سه بخش و ده دهستان است. برای سفر به اردبیل باید بدانید که علاوه بر زیبایی‌های طبیعت و هوای بی‌نظیر اردبیل که به خاطر قرارگیری موقعیت جغرافیایی مناسب این شهر است، این شهر با قدمت پنج هزارساله‌اش دارای آثار تاریخی و باستانی زیادی است که نباید هنگام اقامت در اردبیل آنها را از دست داد. همه این موارد باعث می‌شود تا افراد زیادی سفر به اردبیل را برای دوری از هیاهوی شهر انتخاب کنند و چند روزی را به اقامت در اردبیل بگذرانند. اردبیل از آن دست شهرهایی است که در سفر به آن، هم می‌توانید تفریح کنید، از طبیعت لذت ببرید و هم از آثار تاریخی بازدید کنید.

 

اردبیل از جمله شهرهایی است که هم بناهای تاریخی زیادی دارد و هم برای دیدن طبیعت و تفریح کردن می‌توان روی این شهر حساب باز کرد. یکی از جاذبه های تاریخی اردبیل که بسیار معروف است و توانسته هم در آثار ملی و هم در یونسکو ثبت شود، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی است که معماری و آثار داخلی آن از زیبایی و ارزش زیادی برخوردار است. قلعه خسرو از دیگر آثار تاریخی اردبیل است که به قدمت زیادش معروف است و در بالای کوهی قرار دارد. از دیدنی هایی که اردبیل در خود جای داده است می توان به حمام منصوریه و دریاچه آلوچه اشاره کرد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)

اردبیل , اردبیل , بازار

هاستل

شهری

تعداد اتاق : 0 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 220,000
آخر هفته: 220,000
تعطیلات: 220,000
تومان
جزئیات