تجربه قدم زدن بر روی پل سیدآباد اردبیل

تجربه قدم زدن بر روی پل سیدآباد اردبیل

این پل یادگار دوره صفویه می باشد که مسیر ارتباطی جاده قدیم طالش و خلخال به دروازه ورودی اردبیل را تأمین می کند. پل سیدآباد مربوط به دوره صفوی است و بر روی رودخانه بالیخلو قرار دارد، همچنین در سال 1374 هجری شمسی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

پل سیدآباد مربوط به دوره صفوی است و بر روی رودخانه بالیخلو قرار دارد، همچنین در سال 1374 هجری شمسی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. سیدآباد پلی سه چشمه و اجرا شده با سنگهای تراش یافته و ملات آهکی در ازاره و آجر بیست در بیست و ملات گچی در طاقها است. دهانه وسطی پل بزرگتر از دهانه های جانبی می باشد که بصورت متقارن در دو طرف این دهانه قرار گرفته اند بزرگتر بودن دهانه وسطی پل باعث زاویه دار بودن عرشه پل شده است. این پل یادگار دوره صفویه می باشد که مسیر ارتباطی جاده قدیم طالش و خلخال به دروازه ورودی اردبیل را تأمین می کند.

 

عملیات مرمتی این پل در سال 1374 شروع شده است. این پل شامل سه دهانه آجری با قوس های شاخ بزی کند و موج شکنهای سنگی است. پل سید آباد به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی اردبیل، با شماره 887 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و امروزه از آن برای عبور و مرور افراد پیاده استفاده می‌شود.

 

اگر علاقه مند به بازدید از بناهای کهن و تاریخی هستید، سری نیز به بازار سرپوشیده اردبیل و قلعه تاریخی اولتان در اردبیل بزنید تا سفری جذاب تر برای خود رقم بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)
هاستل پاییز، اتاق های دونفره (اردبیل)

اردبیل , اردبیل , بازار

هاستل

شهری

تعداد اتاق : 0 خوابه

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 220,000
آخر هفته: 220,000
تعطیلات: 220,000
تومان
جزئیات